logo [580x310]

Gmina na (P)tak – kompleksowy program edukacyjny o zimowym dokarmianiu ptaków

W dniu 21.07.2016 r. Gmina Pelplin zawarła umowę z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku na zadanie j.w. Koszt kwalifikowany zadania wyniósł 20.000,00 zł.

W ramach umowy Gmina Pelplin uzyskała dotację ze środków WFOŚiGW w wysokości 15.000,00 zł, co stanowiło 75,00% wartości całkowitej zadania.

Opis zadania: Zadanie ma na celu edukację i propagowanie wiedzy o zimowym dokarmianiu ptaków wśród mieszkańców gminy Pelplin. Oprócz wiedzy teoretycznej, którą mieszkańcy nabędą podczas przeprowadzonych zajęć i konferencji będzie również możliwość otrzymania własnego karmnika wraz z karmą i akcesoriami.

Zainstalowany zostanie również pokazowy karmnik, który podczas okresu zimowego będzie można podglądać na żywo w internecie.

Sprawozdanie z realizacji zadania.

Projekt cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem wśród najmłodszych mieszkańców gminy Pelplin. 6 grudnia 2016 roku podczas Mikołajek rozdano wszystkie 100 karmników wraz z karmą i akcesoriami. Już po kilku dniach można było zauważyć w mieście dużą ilość karmników z logo WFOŚiGW. Mieszkańcy chętnie fotografowali karmniki oraz ptaki które „gościły” w karmniku. Dużym zainteresowaniem mieszkańców oraz ptaków cieszył się też karmnik „pokazowy”, w szczytowych momentach transmisję online oglądało kilkadziesiąt osób

 
Powrót do góry