Zmiana przepisów dotyczących wycinki drzew i krzewów.

Dodano przez Redaktor, 10 stycznia 2017 w Ogólne, Ogłoszenia
0

Burmistrz Miasta i Gminy Pelplin informuje, że z dniem 1 stycznia 2017 r. weszła w życie  nowelizacja ustawy o ochronie przyrody oraz ustawy o lasach. W związku z powyższym osoby fizyczne mogą usunąć drzewa lub krzewy rosnące na nieruchomości stanowiącej ich własność bez zezwolenia. Jest jednak warunek – usunięcie drzew czy krzewów nie może być związane z prowadzeniem działalności gospodarczej.

W innych przypadkach o zezwolenie trzeba będzie się starać, ale dopiero w odniesieniu do drzew, których obwód (mierzony na wysokości 130 cm) przekroczył 100 cm w przypadku: topoli, wierzby, kasztanowca zwyczajnego, klonu jesionolistnego, klonu srebrzystego, robinii akacjowej i platanu klonolistnego, natomiast w przypadkach pozostałych gatunków drzew – 50 cm.

Zmianie uległy również stawki opłat za usunięcie drzew i krzewów, które nie mogą przekroczyć 500 zł za usuwanie drzew oraz 200 zł za usuwanie krzewów.

Więcej informacji można uzyskać w siedzibie Urzędu Miasta i Gminy Pelplin w Referacie Gospodarki Przestrzennej i Środowiska bądź pod nr tel: 58 536 12 61 wew. 14.