Zespół Pieśni i Tańca „Modraki” z Pelplina z tytułem „Ambasador Kociewia”

Dodano przez Redaktor, 9 lipca 2018 w Kultura, Ogólne, Ogłoszenia
0

Podczas konferencji prasowej dnia 5 lipca br. w Starostwie Powiatowym w Tczewie w związku z przyznaniem tytułu Ambasadora Kociewia i wyróżnień Perełki Kociewia. Nagrody te są przyznawane po raz pierwszy.

14 czerwca 2018 r. Kapituła Tytułu Ambasador Kociewia dokonała wyboru Ambasadora w kategorii indywidualnej i zbiorowej oraz przyznała dwa wyróżnienia Perełka Kociewia. Do nagród zgłoszono kilkunastu kandydatów. Kapituła nagrody zdecydowała, że tytuł „Ambasador Kociewia” trafi do Wojciecha Cejrowskiego – znanego dziennikarza i podróżnika. Z kolei to samo wyróżnienie, ale w kategorii grupowej otrzymał Zespół Pieśni i Tańca „Modraki” z Pelplina.

Z kolei tytuł „Perełki Kociewia” otrzymała Izabela Czogała z Muzeum Ziemi Kociewskiej w Starogardzie Gdańskim oraz Patryk Podwojski – muzyk, organista, inicjator i dyrektor Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej na Kociewiu.

Oficjalnie nagrody zostaną wręczone 25 sierpnia podczas Walnych Plachandrów – zlotu Kociewiaków w Piasecznie, na który serdecznie zapraszamy!

fot. Radio Głos