Zebranie Rady Sportu

Dodano przez Redaktor, 24 czerwca 2014 w Ogólne, Sport
0

W dniu 23.06.2014 w sali posiedzeń UMiG Pelplin odbyło się zebranie Rady Sportu przy Burmistrzu Miasta i Gminy Pelplin. Wśród uczestników spotkania byli Zastępca Burmistrza  Miasta i Gminy Pelplin Tadeusz Błędzki, Przewodniczący Rady Miejskiej w Pelplinie Mirosław Chyła i przedstawiciele klubów sportowych z terenu Gminy Pelplin – członkowie Rady Sportu.

Wśród poruszanych tematów skupiono się przede wszystkim na omówieniu sportu szkolnego. Zostały wymienione osiągnięcia młodzieży z terenu Gminy Pelplin.  Do największych należą: mistrzostwo Województwa Pomorskiego dziewcząt z ZS  nr 2  w Pelplinie w sztafetowych biegach przełajowych szkół podstawowych (9 miejsce w Polsce), trzecie miejsce w województwie dziewcząt z ZS nr 2 w Pelplinie w piłce nożnej oraz wicemistrzostwo województwa chłopców (gimnazjum – rocznik 1998) z ZKiW nr 1  w Pelplinie w piłce koszykowej (osiągnęli także półfinały mistrzostw Polski).

Dodatkowo inspektor ds. kultury, sportu i rekreacji Tomasz Czerwiński przedstawił kalendarz szkolnych zawodów sportowych, poszczególne osiągnięcia szkół i klasyfikacje współzawodnictwa sportowego  w powiecie tczewskim. Warto podkreślić, iż cztery szkoły z terenu Gminy Pelplin, tj. SP nr 1 w Pelplinie, SP nr 2 w Pelplinie, SP w Rudnie i SP w Małych Walichnowach znalazły się w dziesiątce najlepszych szkół podstawowych na terenie powiatu tczewskiego w szkolnym współzawodnictwie sportowym.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w następnych latach.