Zaproszenie na wystawę „Rękodzieło i haft kociewski”

Dodano przez Administrator, 4 grudnia 2013 w Kultura, Ogólne
0

Od dnia 3 – 13 grudnia 2013 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. ks. Bernarda Sychty w Pelplinie ul. Sambora 5a w godzinach pracy biblioteki eksponowana jest wystawa…

Wystawę zorganizowało Stowarzyszenie Kociewskie Forum Kobiet w ramach projektu „Akademia Tradycji Kociewskich” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki w partnerstwie z Powiatem Tczewskim. Celem projektu jest edukacja na temat tradycji kulinarnych i rękodzielniczych Kociewia oraz przedsiębiorczości, a także podniesienie wiedzy i kompetencji niezbędnych do stworzenia lokalnego produktu turystycznego. Uczestniczki projektu po trwających od lutego do grudnia br. warsztatach zdobędą umiejętności potrzebne do organizacji m.in. wesel lub imprez okolicznościowych w stylu kociewskim.

Ręcznie malowane filiżanki i półmiski, zdobione techniką decoupage wazony, obrazki i szkatułki, haftowane wzorami kociewskimi serwety   oraz szydełkowe kwiaty i inne ozdoby wykonało 40 beneficjentek projektu z gminy Gniew, Morzeszczyn , Pelplin i Subkowy.

Więcej o projekcie na www.forumkobiet.org.pl

Serdecznie zapraszamy.

(KG)