Zaproszenie na Galę Wolontariatu 2017

Dodano przez Redaktor, 15 listopada 2017 w Kultura, NGO, Ogólne, Ogłoszenia, Szkoły
0

Szanowni Państwo

Burmistrz Miasta i Gminy Pelplin Patryk Demski serdecznie zaprasza na uroczystą Galę Wolontariatu, która odbędzie się 22 listopada (środa) 2017 roku o godzinie 18:00 w Miejskim Ośrodku Kultury w Pelplinie.

W tym roku już po raz ósmy zostaną przyznane Nagrody Wolontariatu. Nagroda ta jest formą podziękowania za całoroczny trud wszystkich wolontariuszy, organizacji, instytucji i firm angażujących się w działalność społeczną realizowaną na terenie Miasta i Gminy Pelplin oraz motywacją do dalszej pracy.

Tegoroczne Nagrody zostaną przyznane w czterech kategoriach:
1. Wolontariusz roku
2. Organizacja przyjazna wolontariuszom
3. Firma przyjazna społeczności lokalnej
4. Inicjatywa społeczna roku

Celem Plebiscytu jest propagowanie idei wolontariatu, zachęcenie ludzi do aktywności, prezentowania dobrych praktyk oraz współpracy z organizacjami i instytucjami.
Gala Wolontariatu będzie doskonałą okazją do zaprezentowania sylwetek tych najbardziej aktywnych mieszkańców naszej gminy.

Podczas spotkania przygrywać będzie Pelplińska Orkiestra Dęta pod dyrekcją Tadeusza Negowskiego a zwieńczeniem Gali będzie recital  Katarzyny Żak.

zak_mok-kamyk.plKatarzyna Żak – aktorka teatralna i filmowa. Absolwentka wrocławskiej szkoły teatralnej, przez 9 lat aktorka Teatru Współczesnego we Wrocławiu gdzie zagrała m.in. w spektaklach, „Opera za trzy grosze”, „Sztukmistrz z Lublina” „Wariat i zakonnica”, „Piaf”,” Lot nad kukułczym gniazdem”. Od kilkunastu lat związana ze stołecznymi scenami, Teatrem Rampa, w którym zagrała m.in. w spektaklach reżyserowanych przez takich znakomitych artystów jak Wojciech Młynarski(„ Brassens” i „Criminale Tango”), Andrzej Strzelecki („Conte”, „Love”), Maciej Wojtyszko, („Damy i Huzary” „Kandyd czyli optymizm”).

Aktualnie występuje na scenie Teatru Capitol (w spektaklu „Zdobyć, utrzymać, porzucić”), Och Teatrze (Lekcje stepowania, Teatrze Komedia (Ostra jazda oraz Napad na bank) Teatrze Syrena („Hallo Szpicbródka)

Popularność przyniosła aktorce rola Aliny Krawczyk w serialu „Miodowe lata” oraz rola Danusi w serialu Klan. Widzowie polubili ją również jako Halinkę Dębkową w serialu „Na wspólnej” i siostrę Bazylię w „Sile wyższej”.

Swój kunszt aktorski potwierdziła znakomitą rolą charakterystyczną Kazimiery Sulejukowej w kultowym już dziś serialu „Ranczo”.

Nominowana w kategorii Aktorka do 18. edycji  konkursy Telekamery Tele tygodnia 2015!

Od kilku lat Katarzyna Żak z dużym powodzeniem koncertuje z recitalami. Nagrała trzy płyty, w roku 1994 – „Młynarski – Jazz” – standardy jazzowe z polskimi tekstami, specjalnie na płytę napisanymi przez Wojciecha Młynarskiego, w roku 1995 – „Kolędy na cały rok” z tekstami Bogdana Loebla i muzyką Włodzimierza Nahornego. W roku 2016 ukazała się ostatnia płyta „Bardzo przyjemnie jest żyć” z tekstami M. Czapińskiej, W. Młynarskiego, J. Wołka, A. Poniedzielskiego, A. Andrusa, S. Wielanka i P. Bukartyka.

 Wstęp wolny!

gala wolontariatu 2017 plakat FB