Zapraszamy na spotkanie Lokalnej Grupy Biznesu!

Dodano przez Redaktor, 6 czerwca 2016 w Biznes i Gospodarka, Ogólne, Wydarzenia, Zaproszenia Burmistrza
0

Drogi przedsiębiorco z terenu miasta i gminy Pelplin,

Burmistrz Miasta i Gminy Pelplin Patryk Demski serdecznie zaprasza na spotkanie organizacyjne celem, którego jest powołanie do życia stowarzyszenia pod nazwą „Pelpliński Klub Przedsiębiorczości”.

Dlaczego zaprasza na spotkanie?

Zaprasza ponieważ jest przekonany, że założenie stowarzyszenia obejmującego działaniem teren miasta i gminy Pelplin wniesie wiele korzyści dla naszych lokalnych biznesów.

Jakich korzyści można spodziewać się przystępując do stowarzyszenia?

  • Wymiana kontaktów i doświadczenia – możemy organizować spotkania, podczas których będziemy rozmawiać o swoich potrzebach – może ktoś właśnie teraz potrzebuje Waszych usług? Podziel się tym, korzystajmy wzajemnie ze zdobytego oświadczenia.
  • Wzajemna pomoc – każdy z nas potrzebuje czasem pomocy. Działając wspólnie możemy pomagać sobie w rozwiązywaniu biznesowych problemów. Na przykład chciałbyś zacząć eksportować towar lub usługi za granicę, a nie znasz języka lub rynku. Bardziej doświadczeni członkowie stowarzyszenia mogą Tobie pomóc podjąć odpowiednie działania, a także wesprzeć w kontakcie z zagranicznymi kontrahentami.
  • Szkolenia – jako stowarzyszenie możemy zapraszać ekspertów lub razem wyjeżdżać na szkolenia dotyczące takich aspektów naszych biznesów, które mogą pomóc nam
    w codziennym prowadzeniu firmy.
  • Prelekcje – każdy z nas posiada rzeczową wiedzę, dlatego możemy organizować spotkania, na których będziemy mówić o tym co jest ważne i na co należy zwracać uwagę zamawiając usługi lub towary z branży.
  • Aplikowanie o środki unijne – jako stowarzyszenie możemy aplikować o środki z Unii Europejskiej na działania statutowe. Planujemy wnioskować o środki na remont lokalu, który będzie pełnił funkcję siedziby stowarzyszenia.

 Kto może przystąpić do stowarzyszenia?

- Każdy kto posiada choć odrobinę doświadczenia w prowadzeniu własnego biznesu, a także każdy kto prowadzi działalność na terenie miasta i gminy Pelplin. Nie jest istotne to czy posiadasz dużą firmę, czy prowadzisz jednoosobową działalność gospodarczą, czy jesteś właścicielem kilkudziesięciu czy kilku hektarów ziemi. Każdy z podmiotów przystępujących do stowarzyszenia będzie miał możliwość rozwoju.

 - Do wstąpienia do stowarzyszenia zaprasza również rolników, bowiem doskonale zdaję sobie sprawę, iż główną gałęzią w Gminie Pelplin jest właśnie rolnictwo. Z tego też powodu utworzenie na terenie naszej gminy formalnej struktury zrzeszającej lokalnych przedsiębiorców nie może odbyć się bez współudziału przedsiębiorców zajmujących się rolnictwem, którzy poprzez swoje członkostwo będą mogli uzyskać wiele korzyści – m.in. pomoc w zakładaniu grup producenckich. Te zaś mogą przyczynić się do podniesienia dochodów rolników dzięki zmniejszeniu kosztów marketingu produktów, a także poprawy jakości produkcji w wyniku stosowania jednakowych technologii produkcji, czy też stworzenia spójnego wizerunku produktu.

Z jakimi kosztami wiąże się członkostwo w stowarzyszeniu?

Wysokość składki członkowskiej ustalimy na spotkaniu. Czuję się jednak w obowiązku poinformować, że chcąc umożliwić przystąpienie do stowarzyszenia jak największej ilości osób składki miesięczne proponuję, aby oscylowały w granicach 20 złotych. To niewielka kwota, a korzyści płynące z bycia członkiem stowarzyszenia, z pewnością są więcej niż adekwatne do zaproponowanej kwoty.

Kiedy odbędzie się spotkanie?

Spotkanie informacyjno-założycielskie odbędzie się 6 czerwca 2016 roku (poniedziałek)
o godzinie 18:00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Pelplinie.

Serdecznie zapraszamy!