Zapraszamy do skorzystania z bezpłatnych szczepień profilaktycznych przeciw wirusowi HPV

Dodano przez Redaktor, 11 maja 2017 w Ogólne, Ogłoszenia, Zdrowie
0

Rozpoczęto akcje szczepień profilaktycznych przeciw wirusowi HPV typ 16, 18, 6, 11 dziewcząt urodzonych w 2005 r. w ramach Powiatowego Programu Profilaktyki Zakażeń Wirusem Brodawczaka Ludzkiego HPV „Chronię życie przed rakiem”, które współfinansuje Gmina Pelplin.

Wirus HPV odpowiada za wiele chorób i jest szeroko rozpowszechniony. Czterowalentna szczepionka SILGARD użyta do szczepień ma ochronić nasze mieszkanki przed takimi chorobami jak: rak szyjki macicy, rak sromu, rak pochwy, rak odbytu, brodawki narządów płciowych.

W tym roku realizatorami szczepień zostały przychodnie i ośrodki zdrowia, które przeprowadzą szczepienia ochronne dziewcząt z rocznika 2005 r. w swoich placówkach, a nie jak dotychczas na terenie szkół.

Realizatorami szczepień ochronnych zostali:

  • Pelplińskie Centrum Zdrowia Sp. z o. o. z siedzibą w Pelplinie;
  • Centrum Medyczne Polimed Sp. z o. o. z siedzibą w Tczewie;
  • Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Pelmed Sp. z o. o. z siedzibą w Pelplinie;
  • Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej „Medyk” Sp. z o. o. z siedzibą w Tczewie;
  • „Medica” Sp. z o. o. z siedzibą w Tczewie;
  • Zespół Opieki Zdrowotnej Medical Sp. z o. o. z siedzibą w miejscowości Turze;
  • Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej „Hipokrates” Krzysztof Leszczyński z siedzibą w miejscowości Subkowy;
  • Przychodnia Rogowscy Sp. z o. o. Sp. k. z siedzibą w Tczewie.

Ww. podmioty lecznicze  będą szczepić swoje pacjentki, tj. dziewczęta z rocznika urodzenia 2005 przypisane do swoich przychodni/ośrodków zdrowia. Szczepienia wykonywane będą w 2-dawkowym schemacie podania przy użyciu szczepionki SILGARD. Podanie pierwszej dawki szczepionki powinno nastąpić najpóźniej w miesiącu maju br., drugiej – po upływie 6 miesięcy od podania pierwszej dawki.

Natomiast dziewczęta nienależące do ww. przychodni sczepione będą przez wybrana przychodnie ZOZ Medical na podstawie skierowania na szczepienie wydanego przez Wydział Zdrowia, Spraw Społecznych i PFRON Starostwa Powiatowego w Tczewie. Celem uzyskania skierowania rodzic/opiekun dziecka powinien skontaktować się bezpośrednio z Wydziałem Zdrowia, Spraw Społecznych i PFRON: tel. 58 7734916, e-mail: zdrowie@powiat.tczew.pl