Zabierz psa i wyjdź z nim na spacer dookoła Pelplina

Dodano przez Administrator, 25 czerwca 2013 w Ogólne, Sport, Wydarzenia
0

W sobotę 29 czerwca na ulice i bezdroża Miasta i Gminy Pelplin wyruszy 100 czworonogów wraz z właścicielami, by po raz pierwszym w Pelplinie wziąć udział w zawodach w ramach Polskiej Ligi DogTrekkingu. Puchar w DogTrekkingu odbywać się będzie także w ramach ogólnopolskiego Dnia Psa który obchodzony jest 1 lipca.

DogTrekking to sposób na aktywną rekreację dla każdego, a w szczególności dla tych, którzy lubią spędzać czas w towarzystwie swojego najwierniejszego przyjaciela – psa. Człowiek w duecie z psem pokonuje ustaloną trasę, poruszając się w kierunku kolejnych punktów kontrolnych, które nanoszone są na mapę. Każdy dostosowuje tempo marszu do swoich możliwości oraz kondycji fizycznej psa. Sam decyduje o postojach. Nie jest tu potrzeba specjalna kondycja, każdy zdrowy pies z właścicielem bez problemów pokona trasę.

W przepięknych okolicach Pelplina przygotowano trzy profile tras – ok. 10 km tzw. FITNESS, ok 25 km. tzw. MID oraz najdłuższa dla bardziej wytrwałych (ok. 35 km) tzw. LONG. Jest też podział na kobiety i mężczyzn oraz kategorię rodzinną, w której może startować cała rodzina z jednym psem. Zawodnik, który pokona dystans w najkrótszym czasie wygrywa zawody, lecz nagrody czekają na wszystkich uczestników.Początek zawodów o godz. 16:00 na Targowisku Miejskim w Pelplinie.

Co do wyposażenia, to nie ma tu kosmicznych technologii. Dobrze jest, aby pies poruszał się w szelkach i połączony był z człowiekiem za pomocą liny amortyzującej, przypiętej do pasa biodrowego. Chodzi głównie o to, by i nam, i psu było wygodnie. Dopuszczalne jest także wędrowanie z psem w obroży i trzymanie go na smyczy.

Więcej informacji, regulamin, zapisy na stronie www.dogtrekking.org.pl bądź na faceboowym wydarzeniu

Dzień Psa – to stosunkowo nowe święto, ustanowione w 2007 roku z inicjatywy czasopisma „Przyjaciel Pies”. Głównym celem obchodów jest oddanie hołdu najlepszemu przyjacielowi człowieka oraz promowanie akcji mających na celu pomoc psom bezdomnym i potrzebującym. Data Dnia Psa nie jest przypadkowa. Latem najwięcej psów trafia do schronisk w całej Polsce. Dzień Psa jest okazją, by zastanowić się nad tym, jak psy są traktowane w naszym społeczeństwie, czy się po nich sprząta i jak są traktowane podczas sezonu urlopowego. Jest też okazją, aby nieść pomoc zagubionym i porzuconym zwierzętom

Zawody DogTrekkingowe w Pelplinie współfinasowane są ze środków Gminy Pelplin oraz Stowarzyszenia Na Rzecz Aktywności Społeczno-Artystycznej