Zabawa z okazji Dnia Dziecka

Dodano przez Administrator, 4 czerwca 2012 w Ogólne
0

1 czerwca rozpoczął się deszczowo, ale po południu zaświeciło słońce i bez przeszkód odbyła się impreza dla dzieci z okazji ich święta, przygotowana przez Miejski Ośrodek Kultury w Pelplinie. Od godziny 16-tej na placu przy targowisku miejskim dzieci korzystały z placu zabaw. Chętnych do skakania i zjeżdżania było tak dużo, że szybko pojawiły się kolejki. Od 17-tej dzieci uczestniczyły w  specjalnym programie z zabawami i konkursami przy muzyce „na żywo”. Była też okazja do postrzelania. Jednym z punktów imprezy był darmowy paintball.

 

Organizatorzy dziękują za pomoc w organizacji imprezy panu Leszkowi Jachlewskiemu.

 

Zobacz zdjęcia z Dnia Dziecka w Pelplinie

 

Poniżej informacja o tym, jak w szkołach i przedszkolach naszej gminy świętowano Dzień Dziecka:

 

Dzień Dziecka w Przedszkolu nr 2 w Pelplinie

Jak co roku 1 czerwca wszystkie dzieci na całym świecie obchodzą swoje święto, czyli Dzień Dziecka. Dla dzieci z Przedszkola Nr 2 ten dzień obfitował w wiele niespodzianek i ciekawych zdarzeń.
Pogoda niezbyt łaskawa tego dnia zmusiła nas do pozostania w budynku przedszkola, ale nie przeszkodziła nam w wesołej zabawie. Dzieci przebrane w kolorowe stroje z niecierpliwością czekały na wydarzenia piątkowego dnia.

Pierwszą atrakcją tego dnia był występ P. Eugeniusza Sienkiewicza, czyli jednego z aktorów tworzących Teatr Klapa z Gdańska znanych, jako Koperek i Kminek. Pan E. Sienkiewicz w sposób bardzo zabawny, ciekawy opowiedział dzieciom o kulisach przedstawień lalkowych, pokazał różne rodzaje lalek, które są wykorzystywane w teatrze lalek, dając przy tym popis swojej wspaniałej gry aktorskiej. Okazał się również być wspaniałym wodzirejem. Dzieci radośnie bawiły się przy muzyce pod kierunkiem naszego gościa, bardzo chętnie brały udział w różnorodnych konkursach przygotowanych przez p. Eugeniusza Sienkiewicza. Nasz znakomity gość obiecał, że odwiedzi nasze przedszkole wkrótce z nowym spektaklem lalkowym dla dzieci.

To nie koniec atrakcji dla dzieci tego dnia. Po południu dzieci obejrzały przedstawienia w wykonaniu dzieci z grupy 4-5 latków oraz grupy 6-latków. Później brały udział w konkursach i zabawach grupowych. Jak przystało na Dzień Dziecka oprócz atrakcji duchowych były również atrakcje dla ciała: słodycze, soki, owoce, lody. Dopełnieniem całości święta zorganizowanego dla dzieci z naszego przedszkola były oczywiście prezenty dla każdego dziecka, ufundowane przez Radę Rodziców Przedszkola Nr 2 w Pelplinie: zdalnie sterowane samochody dla chłopców oraz interaktywne lalki dla dziewczynek.

Radosne, pełne wrażeń i zachwycone atrakcjami całego minionego dnia dzieci z prezentami w rękach prześcigały się w opowiadaniu swoim rodzicom o tym, co im się najbardziej podobało tego dnia w przedszkolu. Następny Dzień Dziecka już za rok…

Dzień Dziecka w Kulicach

Kolejny raz hucznie obchodziliśmy Dzień Dziecka w Zespole Kształcenia i Wychowania w Kulicach. Dzieci zostały zaskoczone mnóstwem atrakcji. Odbyły się między innymi: rozgrywki sportowe, mini dyskoteka, konkurs plastyczny, gry multimedialne oraz zabawy na matach edukacyjnych. Jednocześnie był to dzień otwarty. Rodzice chętnie odwiedzili szkołę biorąc udział w zabawach. W tym dniu nie zabrakło również słodkiego poczęstunku. Organizatorem imprezy była Rada Rodziców oraz pracownicy szkoły.