Za nami „Niedziela Palmowa w Pelplińskim Klasztorze 2018″

Dodano przez Redaktor, 27 marca 2018 w Ogólne, Ogłoszenia, Wydarzenia
0

W minioną niedzielę tj. 25 marca 2018r. w godzinach 9.00-16.00 po raz kolejny w dawnym opactwie cysterskim wystawcy mogli zaprezentować  swoje wyroby podczas kiermaszu towarzyszącemu wydarzeniu „Niedziela palmowa w dawnym klasztorze”.

Wystawcy oferowali różnorodne przedmioty związane tematycznie z przygotowaniami do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego – ręcznie wykonane ozdoby wielkanocne, produkty regionalne, miody i przetwory miodne, zioła i nalewki itp.

Święta Wielkanocne są bardzo radosnym czasem, na który z wytęsknieniem oczekują zarówno dzieci, jak i dorośli. Są to święta rodzinne, pełne tradycji i zwyczajów, które chcemy przekazywać młodszym pokoleniom… dlatego również podczas kiermaszu odbywały się warsztaty wielkanocne. Dzieci przygotowywały piękne wielkanocne dekoracje. Pomalowały i udekorowały pisanki. Przyozdobiły ciasteczka w formie jajeczek wielkanocnych. Wykonały także przepiękna kartki świąteczne.

Lokalne Koła Gospodyń Wiejskich oferowały degustację słodkości oraz przeróżnych dań związanych ze Świętem Zmartwychwstania Pańskiego.

Centralny punkt obchodów Niedzieli Palmowej w katedrze pelplińskiej stanowiła Msza Święta, po której nastąpiło uroczyste otwarcie kiermaszu w krużgankach katedralnych. Chwilę te umilił zespół Modraki, który zaprezentował kulturę ludową Kociewia. Dzięki uprzejmości p. Piotra Makowskiego z miejscowości Wędkowy, postaci Jezusa w przemarszu z ul. Kanonickiej do bazyliki katedralnej towarzyszył autentyczny, bardzo żwawy osiołek, który chętnie pozował do zdjęć.