XVI Gminne i Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w halowej piłce nożnej

Dodano przez Administrator, 6 listopada 2013 w Ogólne, Sport, Szkoły
0

W dniu 05.11.2013 r. w hali sportowej ZKiW  nr 1 w Pelplinie odbyły się XVI Gminne i Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w halowej piłce nożnej szkół wiejskich w roku szkolnym 2013/2014.
W rywalizacji gminnej młodzież ze Szkoły Podstawowej w Małych Walichnowach pokonała swoich rówieśników ze Szkoły Podstawowej w Rudnie 4:1, jednocześnie awansując do eliminacji powiatowych, które odbyły się tego samego dnia.

Organizatorem Igrzysk Powiatowych było Powiatowe Centrum Sportu w Tczewie przy współudziale Zespołu Kształcenia i Wychowania nr 1 w Pelplinie. Ogółem startowało 30 zawodników z czterech zespołów. Gospodarz turnieju – SP nr 1 Pelplin – wystawił zespół grający poza konkurencją (PK).

WYNIKI   TECHNICZNE
SP Opalenie  1 : 4  SP Małe Walichnowy
SP Subkowy  6 : 0  SP 1 Pelplin
SP Małe Walichnowy  1 : 0  SP 1 Pelplin
SP Opalenie  1 : 4  SP Subkowy
SP Subkowy  1: 0  SP Małe Walichnowy
SP 1 Pelplin  0 : 4  SP Opalenie

TABELA   KOŃCOWA
I m. Szkoła Podstawowa w Subkowach           9 pkt
II m. Szkoła Podstawowa w M. Walichnowach 6 pkt
III m. Szkoła Podstawowa w Piasecznie           3 pkt
IV m. Szkoła Podstawowa nr 1 w Pelplinie (PK) 0 pkt

Skład zwycięskiego zespołu:
SP Subkowy – Mateusz Wojcicki, Bartosz Kwaśniewski, Przemysław Mokwa, Tomasz Szałański, Radosław Klohs, Maciej Citkowski, Jakub Cichocki, Maciej Sablewski; n-l w-f: Marcin Czerwiński.

Zespół reprezentujący SP w Subkowach uzyskał awans do finału wojewódzkiego Igrzysk, który odbędzie się 08.11.2013 r. w Przechlewie.

Wszystkie zespoły biorące udział w zawodach otrzymały pamiątkowe dyplomy, a zwycięski zespół – puchar. Nagrody ufundowało PCS w Tczewie, które pokryło również koszty organizacyjne zawodów.