XIV Turniej Unihokeja Chłopców „O Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej w Małych Walichnowach”

Dodano przez Redaktor, 2 maja 2018 w Ogólne, Ogłoszenia, Sport
0

Osiem zespołów, sześćdziesięciu zawodników, dwadzieścia  rozegranych spotkań i zdobyte 124 bramki, drużyny z dwóch powiatów i z czterech gmin to najważniejsze liczby XIV Turnieju Unihokeja  Chłopców „O Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej w Małych Walichnowach”. Zawody odbyły się w sobotę 28 kwietnia. Uroczystego otwarcia imprezy dokonała Pani Dyrektor Blandyna Stefańska. Po raz pierwszy w walichnowskim turnieju wystąpiły ekipy z SP w Trumiejach
(tegoroczny finalista Wojewódzkich Igrzysk Dzieci) i SP w Gardei (obie z Powiatu Kwidzyńskiego) oraz SP nr 1 w Gniewie. W pierwszej fazie turnieju zespoły w wyniku losowania podzielono na
dwie grupy w których rozegrały mecze systemem „każdy z każdym”. Następnie w zależności od uzyskanych w eliminacjach miejsc przystąpiły do pojedynków półfinałowych o prawo rywalizacji o miejsca I-IV i V-VIII w klasyfikacji końcowej całego turnieju. Wszystkie mecze były bardzo zacięte i wyrównane i przeważnie kończyły się zaledwie różnicą 2-3 bramek. Do tego chłopcy prezentowali wysokie umiejętności indywidualne co przekładało się także na fajną grę zespołową poszczególnych ekip. W tym miejscu należy dodać, że drużyny z Subków i z Gardei złożone były z uczniów sportowych klas IV, którzy na tle starszych kolegów zaprezentowali się z bardzo dobrej strony i w kolejnych latach na pewno będą plasować się na czołowych lokatach. Najlepszym teamem okazali się reprezentanci SP Trumieje, którzy po pasjonującym meczu finałowym pokonali gospodarzy imprezy 1:0. Na najniższym stopniu podium stanęli chłopcy z Polskiego Gronowa zwyciężając 5:4 z pierwszym zespołem Gardei. Podczas zakończenia turnieju trzy czołowe drużyny odebrały pamiątkowe puchary oraz medale a wszystkie zespoły nagrodzono dyplomami. Ponadto przyznano trzy wyróżnienia indywidualne: królem strzelców został Kacper Słabicki (Trumieje) – zdobywca 13 bramek, najlepszym bramkarzem uznano jego kolegę z zespołu Kacpra Szymańskiego a najlepszym graczem wybrano Stanisława Rzeszotka z SP w Małych Walichnowach. Cała trójka otrzymała pamiątkowe statuetki.

Wyniki spotkań grupowych 


GRUPA „A”
SP Małe Walichnowy – SP Tymawa 3:0
SP Subkowy – SP Gardeja I 2:3
SP Małe Walichnowy – SP Subkowy 3:2
SP Gardeja I – SP Tymawa 5:2
SP Tymawa – SP Subkowy 2:3
SP Małe Walichnowy – SP Gardeja I 4:1

TABELA GRUPY „A”
1. SP Małe Walichnowy 6 pkt 10:3
2. SP Gardeja I  4  9:8
3. SP Subkowy  2  7:8
4. SP Tymawa  0  4:11

GRUPA „B”
SP 1 Gniew – SP Trumieje 2:9
SP Polskie Gronowo – SP Gardeja II 3:2
SP Trumieje – SP Polskie Gronowo 7:5
SP Gardeja II – SP 1 Gniew 2:4
SP 1 Gniew – SP Polskie Gronowo 0:2
SP Gardeja II – SP Trumieje 2:5

TABELA GRUPY „B”
1. SP Trumieje  6 pkt  21:9
2. SP Polskie Gronowo  4  10:9
3. SP 1 Gniew  2  6:13
4. SP Gardeja II 0 6:12

Półfinały

O MIEJSCA V-VIII
SP Subkowy – SP Gardeja II 3:4
SP Tymawa – SP 1 Gniew 1:1 karne 1:2

O MIEJSCA I-IV
SP Małe Walichnowy – SP Polskie Gronowo 6:0
SP Trumieje – SP Gardeja I 7:3

MECZ O VII MIEJSCE
SP Subkowy – SP Tymawa 5:3

MECZ O V MIEJSCE
SP Gardeja II – SP 1 Gniew 6:2

MECZ O III MIEJSCE
SP Polskie Gronowo – SP Gardeja I 5:4

FINAŁ
SP Trumieje – SP Małe Walichnowy 1:0

Tabela końcowa
1. SP Trumieje
2. SP Małe Walichnowy
3. SP Polskie Gronowo
4. SP Gardeja I
5. SP Gardeja II
6. SP 1 Gniew
7. SP Subkowy
8. SP Tymawa

SP Trumieje :
Kacper Szymański – Kacper Słabicki, Korneliusz Siedlecki, Przemysław Rospierski, Łukasz Falkiewicz, Radosław Rosenow, Kacper Lis, Hubert Kalbarczyk, Marcin Katlewski. Opiekun: Marek Ścibiński.
SP Male Walichnowy:
Aleks Reda – Stanisław Rzeszotek, Jakub Marcinkiewicz, Kacper Rygalski, Filip Sadłowski, Dastin Kamrowski, Karol Małolepszy, Michał Migus. Opiekun: Krzysztof Rychlewski.
SP Polskie Gronowo: Wojciech Szumal – Olivier Kamrowski, Marcin Szwabach, Michał Bryjak, Igor Kamrowski, Adam Łabuński, Maksymilian Świdliński, Dominik Kruczyński, Paweł Schultz. Opiekun: Alina Rychlewska.


Szczegółowy przebieg rywalizacji, strzelcy bramek w poszczególnych meczach, cała klasyfikacja strzelców oraz składy wszystkich drużyn w załączniku do artykułu.

Unihokej chł. Puchar Dyrektora M.Walichnowy – 28.04.2018r. załącznik