XI Międzynarodowy Halowy Turniej Piłki Nożnej Drużyn Samorządowych

Dodano przez Administrator, 20 marca 2012 w Ogólne, Sport
1

W dniu 18 lutego br. (sobota) w Hali Parku Wodnego w Chojnicach odbył się XI  Międzynarodowy Halowy Turniej Piłki Nożnej Drużyn Samorządowych.

Po raz drugi z rzędu w Turnieju wzięła udział drużyna Miasta i Gminy Pelplin (w sumie rywalizowało 12 drużyn – w tym jedna drużyna z Ukrainy) składająca się z radnych Rady Miejskiej w Pelplinie i pracowników Urzędu Miasta i Gminy w Pelplinie i po raz kolejny odniosła ogromny sukces zajmując drugie miejsce w  cały  Turniej. Warto przypomnieć, że drużyna  z Pelplina w zeszłym roku wygrała w/w Turniej.

Zawody rozpoczęły się od rozgrywek grupowych. Pierwszy pojedynek grupowy wygrany 6:2 z zespołem z Sępólna Krajeńskiego, zapowiadała walkę o wysokie pozycje, następnie po bardzo wyrównanym meczu nasz zespół zremisował bezbramkowo z reprezentacją Pruszcza Gdańskiego, aby w kolejnym meczu wysoko wygrać z zespołem z Chojnic 5:0. To zwycięstwo pozwoliło zająć 1 miejsce w grupie i zapewniło awans do grupy finałowej i walkę o miejsca 1-3.

W finałowych  meczach  na naszych zawodników czekały zespoły: z Ukrainy – z miasta Korsuń Szewczenkowski  z Urzędu Miejskiego w Chojnicach. Niestety mecz z Ukraińcami nie wyszedł naszej reprezentacji i zawodnicy musieli przełknąć gorycz porażki, ale zwycięstwo z reprezentacją Urzędu Miejskiego w Chojnicach 2:0 pozwoliło zając reprezentacji Gminy Pelplin drugie miejsce w Turnieju. Jednocześnie warto podkreślić, iż drużyna z Pelplina okazała się najlepszą w Turnieju Samorządowców drużyną z Polski.

W barwach pelplińskiego zespołu grali: Krzysztof Adamczyk, Wojciech Adamczyk,   Tadeusz Błędzki, , Mirosław Chyła, Tomasz Czerwiński, Grzegorz Figas, Bogdan Grzywacz, Rafał Libiszewski, Zbigniew Staniak.

Serdecznie gratulujemy i cieszymy się wraz ze zwycięzcami.

(KSiR)