X Turniej Unihokeja Chłopców „O Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej w Małych Walichnowach

Dodano przez Redaktor, 25 marca 2014 w Ogólne, Sport
1
W sobotę 22 marca odbył się X Turniej Unihokeja Chłopców „O Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej w Małych Walichnowach”. Rywalizację zdominowali uczniowie ze Szkoły Podstatwowej w Subkowach. Podopieczni Marcina Czerwińskiego zajęli dwa pierwsze miejsca a podium uzupełnił pierwszy zespół gospodarzy. Również oba wyróżnienia indywidualne trafiły w ręce subkowian – królem strzelców turnieju został Jakub Cichocki ( SP Subkowy II ) zdobywca 13 bramek, natomiast najlepszym zawodnikiem imprezy uznano Karola Pawlewicza ( SP Subkowy I).
Do jubileuszowej rywalizacji toczonej systemem „każdy z każdym” przystąpiło sześć zespołów: po dwa ze szkół w Walichnowach i Subkowach oraz po jednym z placówek w Gogolewie i Tymawie. Spotkania rozgrywane były w szybkim tempie, obfitowały w wiele ciekawych akcji zarówno zespołowych jak i tych indywidualnych a co najważniejsze przebiegały zgodnie z duchem fair – play. We wszystkich 15 spotkaniach padły łącznie 122 bramki co sprawiło, że wszystkie mecze były niezwykle widowiskowe. Pomógł w tym także fakt, że po raz pierwszy zawody rozegrano przy użyciu oryginalnych band do unihokeja- dzięki nim gra była szybsza i płynniejsza. Trzy pierwsze ekipy nagrodzono pucharami i medalami, wszystkie zespoły otrzymały pamiątkowe dyplomy. Wyróżnieni indywidualnie gracze także otrzymali pamiątkowe puchary.
Organizatorzy pragną podziękować Panu Dariuszowi Jakubowskiemu Dyrektorowi Zespołu Kształcenia i Wychowania w Rudnie za wypożyczenie band do unihokeja oraz Radzie Rodziców przy SP w Małych Walichnowach za ufundowanie napojów dla uczestników turnieju.
Wyniki wszystkich spotkań, klasyfikację końcową turnieju, klasyfikację strzelców oraz składy wszystkich drużyn <zobacz tutaj>