Wyjazdowy weekend tenisistów stołowych.

Dodano przez Redaktor, 6 października 2015 w Ogólne, Ogłoszenia, Sport
0

Sandomierz.

W tym pięknym mieście w miniony piątek i sobotę rozgrywane były Mistrzostwa Polski Nauczycieli. Drużynę UKS I Pelplin reprezentowali na nich Aleksander Cichocki i Piotr Szurgot. Obydwaj, zajmując VI miejsca w swoich kategoriach wiekowych, przyczynili się do zajęcia I miejsca przez Pomorski Związek Nauczycielstwa Polskiego. Do zdobyczy drużynowej dołożyli swoje punkty: Dariusz Świder były zawodnik naszej drużyny, który był pierwszy w kategorii weteran i Wojciech Tebecio -nauczyciel ze Skarszew-czwarty w grupie seniorów.

Chełmno

Tutaj rozegrano mecz II ligi pomiędzy drużynami LUKS Chełmno – UKS I Pelplin. Spotkanie miało być lekkie i przyjemne ale niespodziewanie przerodziło się horror .W początkowej fazie meczu łatwe 3:1 dla naszej drużyny. Rozpoczęte 2 gry deblowe od początku się nie układały po naszej myśli. W rezultacie straciliśmy dwa punkty i na tablicy wyników pojawia się 3:3.W piątym secie swoje  spotkanie przegrywa Paweł Manterys i jest 4:3 dla gospodarzy. Pojedynek Piotra Szurgota też nie wyglądał w piątym secie ciekawie .Jest 10 : 7 dla przeciwnika ale Piotr zachowuje spokój i jakimś cudem wygrywa 13:11. Dwa ostatnie spotkania wyraźnie wygrali nasi zawodnicy i cały mecz zakończył się 6:4 dla UKS I Pelplin.

Kościerzyna

W sobotę drużyny IV ligi Remus II Kościerzyna i UKS II Pelplin rozegrały drugie spotkanie pierwszej rundy rozgrywek na tym poziomie. Już przed meczem było wiadomo, że gospodarze są w lepszej sytuacji ponieważ w ubiegłym sezonie byli zespołem III-ligowym.

Doświadczenie dawało im fory , które doprowadziły do wyniku 10 : 4 dla Remusa. Dla UKS II Pelplin punkty zdobyli : Krzysztof Wałdoch -2 ,Janusz Gerowski – 1,5 ,Wojciech Rogaczewski -O,5, Mateusz Wicenbach-0.