Wyjazdowa runda UKS Jedynka Pelplin

Dodano przez Redaktor, 24 lutego 2015 w Ogólne, Sport
4

Po  przerwie spowodowanej feriami zimowymi ruszyły rozgrywki w ramach Pomorskiego Okręgowego Związku Koszykówki. Pierwsza kolejka meczy rozpoczęła się od serii spotkań wyjazdowych dla pelplińskiego klubu. UKS walczył ze zmiennym szczęściem a najciekawiej zaprezentowali się juniorzy Przemysława Bielińskiego oraz zuchy trenera Jacka Kaszowicza jako najmłodsi koszykarze występujący w rozgrywkach ligowych.

Liga juniorów wkroczyła w decydującą fazę rozgrywek. Spotkania rozgrywane w finale A na poziomie juniorów zawsze niosą ze sobą wiele emocji oraz stoją na wysokim poziomie sportowym. Wyjazdowy mecz przeciwko drużynie Truso Elbląg z pewnością do takich należał. Podopieczni duetu trenerskiego Bartosza Sarzało oraz Przemysława Bielińskiego  doskonale zdawali sobie z tego sprawę wyjeżdżając na mecz do Elbląga. Spotkanie rozpoczęło się od prowadzenia zespołu Truso jednak od 3 minuty spotkania to zespół z Pelplina przejął inicjatywę zdobywając 10 punktów z rzędu wypracowując dziewięciopunktową przewagę. Momenty dekoncentracji powodowały, że zespoły zdobywały i traciły punkty „falami”. Kolejna seria punktowa miała miejsce na początku II kwarty meczu, gdy Truso zdobył 6 „oczek” z rzędu i zniwelował przewagę do zaledwie 3 punktów. Na szczęście celne rzuty za trzy punkty Pawła Muntowskiego i Patryka Smugały pozwoliły przyjezdnym na zejście do szatni z czteropunktową przewagą. Po wyjaśnieniu przez trenerów mankamentów gry w obronie w przerwie meczu UKS dobrze rozpoczął drugą część meczu. W grze widać było radość i świeżość zawodników, którzy ciężko pracowali podczas tygodniowego obozu sportowego w czasie ferii zimowych. Wygrana kwarta 15:27 pozwoliła na spokojne kontrolowanie meczu w ostatniej części spotkania i odniesienie zasłużonego zwycięstwa 73:89. Najlepiej zaprezentowali punktowali: Michałowski Przemysław 17, Tylkowski Szymon 15 oraz Emil Zieńko 15.

Niemniej emocji było podczas pierwszego turnieju w lidze zuchów. Najmłodsi koszykarze mieli po raz pierwszy okazję zaprezentować swoje umiejętności. Turniej rozegrany został w niedzielę 22.02.2015 w Pelplinie. Podopieczni Jacka Kaszowicza rozegrali trzy pojedynki z drużynami: MTS Basket Kwidzyn, UKS Stolem Nowy Klincz oraz Młode Lwy Gdańsk. W trzech spotkaniach aż dwukrotnie lepsi okazywali się koszykarze z Pelplina. Zajęcie drugiego miejsca w grupie powoduje, że najmłodsi adepci kolejny turniej rozegrają w finale A i podejmą walkę o najwyższe lokaty w województwie. Trzymamy kciuki za naszych najmłodszych sportowców. Zespół UKS Jedynka wystąpił w następującym składzie: Alfuth Ignacy, Bieliński Kacper, Jędrzejewski Jakub, Kamiński Krystian, Kamrowski Miłosz, Liegmann Michał, Niklewski Adrian, Orłowski Filip, Reszka Igor, Sikorski Kordian, Wągiel Jakub, Witschling Oliwier.

Komplet wyników:

III Liga męska

NLO SMS PZKosz Władysławowo – UKS Jedynka SKS Pelplin  88:75
Najlepsi strzelcy: Bartosz Sarzało 31, Przemysław Michałowski 8, Emil Zieńko 8

Juniorzy

Truso Elbląg – GAMA SKS UKS Jedynka I Starogard Gdański 73:89
Najlepsi strzelcy: Szymon Tylkowski 15, Przemysław Michałowski 17, Patryk Smugała 15

Młodzicy 2001

VBW GTK Gdynia – UKS Jedynka Pelplin 105:42
Najlepsi strzelcy: Szymon Kozak 10, Szymon Krajewski 8, Jakub Mazur 6

Młodziczki 2001

Truso Elbląg – UKS Jedynka Pelplin 59:47
Najlepsi strzelcy: Weronika Zaborowska 15, Patrycja Uszacka 8, Klaudia Kapitkowska 8

Najlepsi strzelcy: Ignacy Alfuth 12, Adrian Niklewski 6, Kacper Bieliński 4
W nadchodzącym tygodniu zostanie rozegrana kolejna runda spotkań. Najciekawiej zapowiada się spotkanie na szczycie 3 ligi męskiej. Gospodarze spotkania, miejscowy UKS Jedynka SKS Pelplin, chcąc umocnić się na drugiej pozycji w lidze musi wygrać mecz z zespołem z Kobylnicy. Początek spotkania o godz. 13.00 Serdecznie zapraszamy wszystkich sympatyków koszykówki na halę ZKiW nr 1 w Pelplinie !!!