XXIV Pomorski Festiwal Poetycki im. ks. Janusza St. Pasierba

30 i 31 maja 2019 r. po raz dwudziesty czwarty Liceum Ogólnkształcące im. ks. Janusza St. Pasierba wespół z Miejskim Ośrodkiem Kultury organizuje Pomorski Festiwal Poetycki. Weźmie w nim udział ok. 80 uczestników sześciu kategorii konkursowych: recytatorskich, wokalnych i literackich. Oprócz zmagań konkursowych w programie m.in. warsztaty prowadzone przez aktorów oraz dwa koncerty, oba odbędę się w sali widowiskowej Domu Kultury i mają charakter otwarty. 30 maja o godz. 19.15 program poświęcony pamięci św. Jana Pawła II z udziałem młodych artystów z Pelplina, zaś 31 maja o godz. 15.30 koncert finałowy.

Czekamy na wiersze młodych osób, na eseje, na prace dot. kulturowego dziedzictwa Polski i Europy. Do wyboru kilka kategorii konkursowych (szczegóły w Regulaminie). Natomiast podczas dwóch dni Festiwalu prezentować się będą recytatorzy, wykonawcy poezji śpiewanej i programów poetycko-muzycznych. Zachęcamy więc do przygotowania swojego programu i jego zaprezentowania w Pelplinie.

Do zobaczenia w Pelplinie, w mieście Księdza Pasierba!

Festiwal organizowany jest od 1996 r. przez Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Janusza St. Pasierba wchodzące w skład Zespołu szkół Ponadgimnazjalnych w Pelplinie (od 2006 r. współorganizatorem jest Miejski Ośrodek Kultury w Pelplinie). Pomorski Festiwal Poetycki adresowany jest do młodych ludzi, w różnych kategoriach wiekowych: gimnazjalistów, uczniów szkół ponadgimnazjalnych i studentów. Do tej pory wzięło udział w nim wzięło ponad trzy i pół tysiąca uczestników.

Celem Festiwalu jest nie tylko popularyzacja osoby i dorobku Janusza St. Pasierba, ale ponadto krzewienie kultury żywego słowa, uwrażliwienie na piękno literatury, kształtowanie postaw czynnego uczestnictwa w kulturze, wspieranie debiutów artystycznych, a także promocja twórców Pomorza.

Działania Festiwalu od początku koordynuje pan Bogdan Wiśniewski, długoletni wicedytrktor LO w Pelplinie, następnie dyrektor.

Regulamin XXIV Pomorskiego Festiwalu Poetyckiego im. ks. Janusza St. Pasierba

Program festiwalu

Drukuj Pobierz PDF

events.label.seeMore

Powrót do góry