Pelpliński Orszak Trzech Króli 2020

Parafia pw. NMP w Pelplinie oraz samorząd Gminy Pelplin zapraszają 6 stycznia 2020 roku do udziału w Orszaku Trzech Króli.

 Dzień Objawienia Pańskiego potocznie nazywany w Polsce Świętem Trzech Króli, stanowi ważny punkt w kalendarzu liturgicznym. Wspominane jest wówczas wydarzenie, w którym Mędrcy ze Wschodu Kacper, Melchior i Baltazar wyruszyli do Betlejem, by pokłonić się Nowonarodzonemu Jezusowi.

Organizatorzy zapraszają wszystkich mieszkańców Miasta i Gminy Pelplin oraz gości, w tym dzieci z rodzicami, organizacje religijne, społeczne, pozarządowe, grupy nieformalne.

Podobnie jak w latach poprzednich, najpierw wyruszą trzy grupy/orszaki:

Godz. 11:15  Wymarsz Orszaku Niebieskiego z Zespołu Kształcenia i Wychowania nr 1 w Pelplinie
Godz. 11:20  Wymarsz Orszaku Zielonego z Szkoły Podstawowej nr 2 w Pelplinie
Godz. 11:25  Wymarsz Orszaku Czerwonego z Przedszkola nr 2 w Pelplinie, dalej ul. Mickiewicza

Pozostałych uczestników wydarzenia zapraszamy o godz. 11.20 pod Urząd Miasta i Gminy Pelplin, gdzie powitamy przybywające grupy, wysłuchamy słowa powitania, a o godz. 11.40 cały Orszak Trzech Króli wyruszy do katedry.

Zwieńczeniem Orszaku będzie Msza św. o godz. 12.00 w Bazylice Katedralnej w Pelplinie. Po Mszy św. rozdawane będą pamiątkowe certyfikaty za udział w Orszaku, a w krużgankach klasztornych na uczestników wydarzenia będą czekać ciepłe napoje. Dla rodzin, które uczestniczyć będą w Orszaku w przebraniu, organizatorzy przygotowali specjalne certyfikaty rodzinne dostępne w krużgankach klasztornych po mszy. 

 

Drukuj Pobierz PDF

events.label.seeMore

Powrót do góry