Festiwal Smaków Pelplin 2018

Zdrowe odżywanie się zyskuje na popularności, tak wynika licznych badań ostatnich lat. Polacy chcą jeść smacznie, a przy tym zdrowo i odpowiedzialnie. Mieszkańcy miast, a także wiosek wybierają coraz częściej żywność nieprzetworzoną, bez konserwantów i chemicznych dodatków.

„Jesteś tym co jesz” głosi jedno z haseł promujących zdrowy sposób odżywiania się. Zdaniem lekarzy bardzo wiele chorób wynika właśnie z niewłaściwej diety, spożywania przetworzonych produktów z chemicznymi dodatkami. Zdrowe odżywianie się nie jest więc chwilową modą, ale koniecznością.

W naszym pięknym regionie, na Kociewiu oraz w całej Polsce, mamy coraz więcej producentów zdrowej żywności. Często są to lokalni hobbyści, ale też małe rodzinne firmy oraz większe przedsiębiorstwa. Wychodząc naprzeciw społecznemu zainteresowaniu, a z drugiej strony  potrzebie pokazania producentów zdrowej żywności, zaplanowano organizację „Festiwalu Smaków” w Pelplinie.

„Festiwal Smaków Pelplin 2018” odbędzie się 25 sierpnia 2018 roku.

Festiwal ma na celu prezentację kulinarnego bogactwa polskiej żywności uprawianej w naturalny sposób oraz przetworów wykonanych według tradycyjnych przepisów. Festiwal będzie miał charakter festynu plenerowego, w czasie którego wystawcy prezentować będą swoje wyroby, poddawać je degustacji i prowadzić sprzedaż. Wydarzeniu towarzyszyć będą występy artystyczne, pokazy i inne działania.

Organizatorem Festiwalu Smaków jest Miejski Ośrodek Kultury w Pelplinie, w ramach którego powołany został Komitet Organizacyjny Festiwalu, zajmujący się bezpośrednio przygotowaniem i przebiegiem wydarzenia.

Zapraszamy do przygotowania i prezentacji stoisk producentów zdrowej żywności, kupców, właścicieli punktów gastronomicznych serwujących zdrową żywność. Zapraszamy do Pelplina wszystkich zainteresowanych zdrową żywnością. Będzie czas na zakupy, wymianę doświadczeń, promocję swoich wyrobów.

Więcej informacji, regulamin, program Festiwalu oraz formularz zgłoszenia – na stronie Festiwalu

Drukuj Pobierz PDF

Załączniki

events.label.seeMore

Powrót do góry