CYKLO Pelplin

Już 4 sierpnia w Pelplinie odbędzie się wyścig kolarski CYKLO Pelplin zaliczany do cyklu szosowego ENERGA Cyklo Cup 2019. Miasteczko zawodów będzie się znajdować tuż przy samej Bazylice Katedralnej  w Pelplinie, na placu przed szkołą Collegium Marianum. Tam również w ok. godz. 14.00 nastąpi dekoracja zwycięzców poszczególnych klasyfikacji.

- Niezmiernie cieszy mnie fakt, że sukces pierwszej edycji Cyklo Pelplin przełożył się na kontynuację tego przedsięwzięcia w roku obecnym. Mam nadzieję, że ogromne zainteresowanie zawodami sprawi, iż barwny kolarski peleton będziemy mogli oglądać w Pelplinie regularnie. 4 sierpnia koniecznie musicie być razem z nami! - mówi dyrektor Pelplińskiego Centrum Sportu, Jarosław Kowalczyk.

W wyścigu weźmie udział około pięciuset kolarzy. Uczestnicy będą się zmagać na dwóch trasach: 46 km (1 x pętla) oraz 92 km (2 x pętla). Trasa Cyklo Pelplin wiedzie dużą, 46 kilometrową pętlą na zachód i południe od miasta. Duża część uczestników może liczyć na bardzo wysokie dla nich średnie prędkości ze względu na fakt, iż  trasa jest dość płaska i większość prowadzi po świetnej jakości nawierzchni.

Program zawodów:

  • godz. 8:00 - 11:00 - zapisy w Biurze Zawodów, wydawanie nr. startowych

Godziny startów:

  • odz. 11:30 - start dystansu 92 km
  • godz. 11:40 - start dystansu 46 km
  • godz. 14:00 - dekoracja
  • godz. 14:45 - zakończenie imprezy

Więcej informacji na temat samego wyścigu na stronie: www.cyklo.info.pl/cyklo-pelplin/

Ponadto Pelplińskie Centrum Sportu przygotowało szereg atrakcji dla kibiców i najmłodszych. O szczegółach będziemy informować na bierząco.

Będzie to bez wątpienia wielkie kolarskie święto, na które serdecznie zapraszamy!

Drukuj Pobierz PDF

events.label.seeMore

Powrót do góry