Wręczono medale „Za Zasługi dla Obronności Kraju”

Dodano przez Redaktor, 18 marca 2014 w Ogólne, Wydarzenia
0

W dniu 18 marca 2014 roku w siedzibie Urzędu Miasta i Gminy Pelplin odbyła się uroczystość wręczenia srebrnych medali „Za zasługi dla obronności kraju”, które są polskimi odznaczeniami wojskowymi, nadawanymi przez Ministra Obrony Narodowej. Są one dowodem uznania dla osób, które swoją pracą lub działalnością przyczyniły się do rozwoju i umocnienia obronności kraju. Medale te przyznawane są również w dowód okazania uznania rodzicom, którzy wychowali troje lub więcej dzieci na wzorowych żołnierzy.

Zgodnie z decyzją Ministra Obrony Narodowej Państwo Maria i Gerard Pieleccy rodzice żołnierzy rezerwy, zamieszkali na terenie gminy Pelplin zostali wyróżnieni „Srebrnymi Medalami”, które wręczył Wojskowy Komendant Uzupełnień ppłk Walderam Wuttka.

Dziękując wyróżnionym rodzicom za wychowanie synów w duchu patriotyzmu, życzenia złożył również Burmistrz Miasta i Gminy Pelplin Andrzej Stanuch.

Państwo Pieleccy urodzili się w Lignowach Szlacheckich, obecnie mieszkają w Pomyjach. Wychowali siedmioro dzieci: pięciu synów i dwie córki. Doczekali się 19-cioro wnuków.