Wojewódzki Przegląd Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Śpiewaj razem z nami”

Dodano przez Redaktor, 15 maja 2014 w Ogólne, Szkoły
0

W dniach 9-10 maja 2014 r. w Ośrodku Kultury w Czersku odbył się Wojewódzki Przegląd Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Śpiewaj razem z nami”. Organizatorami tego konkursu był ZS im. Jana Pawła II oraz Ośrodek Kultury w Czersku.  W pierwszym dniu przeglądu swoje umiejętności wokalne zaprezentowali uczniowie klas gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, natomiast w  drugim dniu uczniowie szkoły podstawowej. Uczestnicy rywalizowali w siedmiu kategoriach: soliści i zespoły klas I-III, soliści i zespoły klas IV-VI, soliści i zespoły klas gimnazjalnych oraz soliści klas ponadgimnazjalnych.  Poziom prezentacji wokalnych był bardzo wysoki, jak wspomnieli jurorzy (zwłaszcza w kategorii soliści gimnazjum), a chętnych do wyróżnień dużo (ok. 60).

W konkursie „Śpiewaj razem z nami” zaprezentowały się uczennice Zespołu Szkół Nr 2 w Pelplinie i to z sukcesami.

W kategorii klas I-III piosenkę „Biedroneczki są w kropeczki” zaśpiewały „Kwiatuszki” w składzie: Amelia Grudniewska, Natalia Hasa, Agata Mrozińska i Nadia Trochowska (są to uczennice kl. II a). Zajęły I miejsce.

W kategorii soliści klas IV-VI Wiktoria Chmielecka, uczennica kl. V a, za prezentację piosenki „Tyle wdzięku”  otrzymała II miejsce.

W kategorii zespół wokalny – gimnazjum „Parasolki” wyśpiewały I miejsce.  Dziewczęta wystąpiły w składzie: Magdalena Puchalska, Daria Staniszewska (kl. II a), Angelika Kamińska (kl. II b)oraz Kamila Wensierska (kl. III c), a zaśpiewały piosenkę „Damą być”.

W kategorii soliści gimnazjum wystąpiła Nikola Freda, która za interpretację piosenki „Okularnicy” otrzymała II miejsce.

Tak więc udział w Wojewódzkim Przeglądzie Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Śpiewaj razem z nami” w Czersku należy zaliczyć do bardzo udanych.

(KB)