Włącz się w obchody Międzynarodowego Dnia Rodzin

Dodano przez Redaktor, 4 kwietnia 2014 w NGO, Ogólne
0

15 maja 2014 r. obchodzić będziemy Międzynarodowy Dzień Rodzin. Jest to okazja do przypomnienia, jak ważna jest równowaga między życiem zawodowym i rodzinnym, co oznacza partnerstwo w wychowaniu dzieci oraz jak ważne są dobre relacje między pokoleniami.

W tym roku mamy szczególną okazję do świętowania ponieważ Międzynarodowy Dzień Rodzin, ustanowiony przez Organizację Narodów Zjednoczonych, obchodzimy po raz dwudziesty. W związku z faktem, iż Para Prezydencka objęła honorowym patronatem tegoroczne obchody tego dnia w Polsce, serdecznie zaprasza samorządy, organizacje pozarządowe, instytucje publiczne, firmy prywatne, kościoły i media do włączania się w obchody Międzynarodowego Dnia Rodzin, który przypada 15 maja.

Zachęcamy do podejmowania w maju i czerwcu inicjatyw na rzecz rodzin i zgłaszania ich do Kancelarii Prezydenta RP poprzez formularz on-line http://www.prezydent.pl/dla-rodziny/mdr/zglos/. Na podstawie otrzymanych formularzy zgłoszeniowych powstanie mapa przedstawiająca poszczególne przedsięwzięcia. Organizatorom inicjatyw opublikowanych na stronie www.prezydent.pl przekazany zostanie logotyp i wzór plakatu obchodów Międzynarodowego Dnia Rodzin do wykorzystania w materiałach promocyjnych, a w jednym z wydarzeń weźmie udział Para Prezydencka.

Zapraszamy do zapoznania się z treścią listu Pary Prezydenckiej