Wielkie emocje na inaugurację sezonu III ligi

Dodano przez Redaktor, 21 października 2014 w Ogólne, Sport
7

Sezon rozgrywkowy 2014/15 dla klubu UKS „Jedynka” Pelplin rozpoczął się już na wszystkich szczeblach rozgrywkowych. Drużyną najpóźniej grającą swój pierwszy mecz w sezonie była trzecioligowa drużyna UKS Jedynka SKS Pelplin. Zespół Przemysława Bielińskiego już w pierwszym meczu zafundował prawdziwy dreszczowiec publiczności, która po brzegi wypełniła halę Zespołu Kształcenia i Wychowania nr 1 w Pelplinie. Pelplianie z wielką wolą zwycięstwa i ambicją wyszli na parkiet. Skoncentrowani i pełni wiary w swoje umiejętności rozpoczęli mecz wychodząc już nawet na ponad 20 punktowe prowadzenie w 10 minucie meczu. Od tamtej pory brak doświadczenia młodych graczy dał się we znaki, gdyż przewaga została zniwelowana przez gości do przerwy i to drużyna gości schodziła z kilku punktową przewagą do szatni. Celne rzuty drużyny z Gdańska, nawet z najtrudniejszych pozycji raz za razem znajdowały drogę do kosza. Korsarz mozolnie odrabiał straty.  Na kilka 3,4 sekundy do końca meczu Korsarz wygrywał 3 punktami. Ostatnia akcja regulaminowego czasu gry należała jednak do drużyny z Pelplina. Niesamowitym rzutem trzypunktowym popisał się Szymon Michałowski trafiając w ostatniej sekundzie za trzy punkty z faulem doprowadzając do dogrywki. Zawodnik stanął przed szansą zakończenia meczu w podstawowym czasie gry wykonując dodatkowy rzut osobisty po zakończeniu 40 minut meczu. Niestety rzut okazał się być niecelny, co jednocześnie oznaczało dogrywkę. Jedynka Pelplin od początku do końca doliczonego czasu gry wiodła prym ostatecznie zwyciężając renomowany zespół z Korsarza Gdańsk.

W minioną sobotę kadeci rocznika 2001 UKS Jedynka Pelplin rozegrali wyjazdowy mecz z MTS Basket Kwidzyn. Dobra passa dla naszych zawodników trwa dalej. Koszykarze „Jedynki” rozpoczęli spotkanie nerwowo, nie trafiając z bardzo dogodnych dla siebie sytuacji po zbiurkach w ataku, co spowodowało, że nie mogli zdobyć przewagi znaczącej przewagi na tablicy wyników. Wskazówki udzielone przez trenera Dawida Żygowskiego i pełna koncentracja zawodników, przyczyniła się do uspokojenia gry i zdobycia tak ważnej przewagi. Dobra i konsekwentna  gra w obronie przyniosła sukces młodym zawodnikom UKS Jedynka Pelplin.  Wypracowaną różnicę punktową w pierwszej połowie spotkania koszykarze z Pelplina utrzymali do ostatniego gwizdka. To czwarte z rzędu zwycięstwo. Na wyróżnienie zasługuje cały zespół, a najwięcej punktów rzucili Krajewski Szymon – 19 i Jędrzejewski Szymon – 11. Mecz zakończył się wynikiem 66 : 51 dla UKS Jedynka Pelplin.

SNRRPK Bryza I Pruszcz Gdański – UKS Jedynka Pelplin 62:78
Najlepsi strzelcy: Góralczyk Adrian 39, Doria-Dernałowicz Albert 16, Guz Michał 10

Juniorzy
GAMA SKS UKS Jedynka I Starogard Gdański – SKS II Starogard Gdański 95:63
Najlepsi strzelcy: Michałowski Przemysław 17, Kamiński Grzegorz 16, Tylkowski Szymon 9

Juniorzy starsi
Trefl Sopot S.A. – GAMA SKS UKS Jedynka Starogard Gdański 89:36
Najlepsi strzelcy: Reszka Krystian 8, Zieńko Emil 7, Smugała Patryk 6

3 LM
UKS Jedynka SKS Pelplin – GKS Korsarz Gdańsk 105:99
Najlepsi strzelcy: Sarzało Bartosz 37, Michałowski Przemysław 26, Tylkowski Szymon 21

Młodziczki 2001
SNRRPK Bryza Pruszcz Gdański – UKS Jedynka Pelplin 57:45
Najlepsi strzelcy: Jakusz-Gostomaska Daria 14, Uszacka Patrycja 7, Zaborowska Weronika 6

W najbliższą sobotę o godzinie 14.00 odbędzie się kolejny mecz sezonu młodzików 2001. Tym razem zmierzą się z reprezentantami Mrągowa. W niedzielę obejrzeć można będzie dwa mecze: o godzinie 10.00 zagrają młodzicy 2002 z drużyną z  Wejherowa a o godzinie 12.00 młodziczki 2001 z zespołem z Elbląga.
Serdecznie zapraszamy na salę ZKiW nr 1 w Pelplinie.