Wielki Finał Integracyjnego Turnieju Piłki Nożnej

Dodano przez Redaktor, 25 maja 2016 w Kultura, Ogólne, Ogłoszenia, Sport, Szkoły, Wydarzenia
0

24 maja 2016 r. podczas obchodów VIII Dni Godności Osób Niepełnosprawnych zakończyła się V edycja Integracyjnego Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora SOSW w Pelplinie. Organizatorem Turnieju był Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Pelplinie a nadzór nad nim sprawowali nauczyciele: Jan Świrbutowicz i Karol Bugajski.

 W roku szkolnym 2015/2016 odbyło się dziewięć turniejów: pięć w Pelplinie, dwa w Malborku, po jednym w Gniewie i w Kulicach. We wszystkich turniejach każdy grał z każdym.

W rozgrywkach brały udział cztery drużyny. Dwie z Specjalnych Ośrodków Szkolno -Wychowawczych: Malborka i Pelplina, jedna z Zespołu Placówek Specjalnych w Tczewie oraz jedna ze szkoły ogólnodostępnej -  Zespół  Kształcenia i Wychowania w Kulicach. W ostatnim turnieju gościnnie udział wzięła drużyna z SOSW w Barcicach. Ciekawostką zawodów jest to, że czynny udział w meczach biorą również trenerzy drużyn.

 Puchar Dyrektora Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Pelplinie zdobyła drużyna  reprezentująca Zespół Placówek Specjalnych w Tczewie.

 Końcowa klasyfikacja:

I miejsce – ZPS w Tczewie 53 pkt.

II miejsce – SOSW Malbork 39  pkt.

III miejsce – SOSW Pelplin 33 pkt.

IV miejsce – ZKiW w Kulicach 29 pkt.

Każda drużyna otrzymała dyplom i nagrody rzeczowe.

 Składamy serdeczne podziękowania sponsorom, Lucynie Bielińskiej dyrektorowi ZKiW nr 1 w Pelplinie za udostępnienie sali sportowej podczas rozgrywek zimowych i użyczenie boiska podczas rozgrywek jesienno – wiosennych, Maciejowi Mosińskiemu za udostępnienie Hali Sportowej w Gniewie, innym placówkom umożliwiającym rozegranie poszczególnych turniejów oraz Leszkowi Melerowi właścicielowi Piekarni Meler za słodki poczęstunek podczas każdych zawodów.

SOSW w Pelplinie