#NieKłamMedyka

foto_z_osp_1.jpg

Akcję #NieKłamMedyka zapoczątkowali pracownicy zespołów ratownictwa medycznego. To oni zazwyczaj mają pierwszy kontakt z pacjentem, który potrzebuje nagłej pomocy. W inicjatywę włączyli się również strażacy, biorący udział w akcjach ratowniczych przy wypadkach komunikacyjnych oraz pożarach.

Swój Apel kierują do wszystkich!

W czasie udzielanej pomocy przez personel medyczny - lekarzy i ratowników oraz przez wszystkich pracowników służb ratunkowych, w tym strażaków i policję NIE UKRYWAJ informacji, które mogą mieć kluczowe znaczenie w postawieniu diagnozy. POWIEDZ PRAWDĘ, jeżeli w ostatnim czasie byłeś na urlopie w strefie zwiększonego występowania zakażeń koronawirusem lub odwiedzałeś rodzinę czy znajomych, którzy przebywają na obowiązkowej kwarantannie po powrocie do Polski.

W ostatnich dniach zanotowano dziesiątki przypadków, gdzie chorzy z różnych względów bali się powiedzieć o potencjalnym zagrożeniu. Zatajenie takich informacji skutkuje tym, że zespół ratowników musi poddać się 14-dniowej kwarantannie, a to znacząco osłabia możliwość reagowania służb w kryzysowych sytuacjach i wydłuża czas oczekiwania na otrzymanie pomocy!

BĄDŹ ODPOWIEDZIALNY! Możesz w ten sposób ocalić zdrowie lub życie swoje i swoich najbliższych.

(fot. OSP Pelplin)

Wyświetlono: 163

Drukuj Pobierz PDF

Mogą Cię również zainteresować

Powrót do góry