Zmarł Ryszard Mołodyński - nauczyciel w szkołach na terenie Gminy Pelplin.

Ryszard Mołodyński był wieloletnim nauczycielem w szkołach na terenie Gminy Pelplin. Ukończył nauczanie początkowe z wychowaniem fizycznym w Wyższej Szkole Zawodowej w Rzeszowie. Podporucznik rezerwy. Pracował w Szkole podstawowej w Kulicach (był Dyrektorem tej placówki w latach 1990-1991) oraz w Zespole Szkół nr 2 w Pelplinie. Odznaczony Brązowym Krzyżem Zasługi za pracę społeczną oraz dydaktyczno-wychowawczą z dziećmi i młodzieżą. W latach 2004-2007 był ławnikiem w Sądzie Okręgowym w Gdańsku, natomiast w 2019 roku stał się członkiem Prawa i Sprawiedliwości.    

Szczególną pasją śp. Ryszarda Mołodyńskiego była historia współczesna, polityka, sport,  oraz życie społeczne w Ojczyźnie. Pochodził z rodziny o wielopokoleniowych patriotyczno-wojskowych tradycjach. Miał 68 lat.

Uroczystości żałobne rozpoczną się różańcem w Kościele Bożego Ciała we wtorek 14.01.2020 r.  o godz. 9.00, następnie zostanie odprawiona Msza Święta w intencji zmarłego, po której nastąpi odprowadzenie na cmentarz parafialny w Pelplinie.

Wyświetlono: 458

Drukuj Pobierz PDF

Mogą Cię również zainteresować

Powrót do góry