Za nami 28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Za nami 28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku Orkiestra zagrała dla dziecięcej medycyny zabiegowej. Komisyjne liczenie zebranych środków trwało do późnych godzin nocnych. W tym roku uzbieraliśmy łącznie 19 136,30 PLN, w tym:

  • 11 783,84 PLN z datków do puszek wolontariuszy (w tym z datków za przejażdżki samochodem)
  • 6 193,98 PLN z licytacji w MOK
  • 1 158,48 PLN z kawiarenki

Ponadto w walucie obcej:

  • 12,56 Euro
  • 21 Centów amerykańskich
  • 1,01 Peso meksykańskie

Datki do puszek od rana do godzin popołudniowych zbierało 15 wolontariuszy, którym serdecznie DZIĘKUJEMY! Po południu w Miejskim Ośrodku Kultury odbyła się aukcja upominków, gadżetów i innych przedmiotów przekazanych przez mieszkańców gminy i gości. Na scenie wystąpiły dzieci z Przedszkola nr 2 w Pelplinie, młodzi wokaliści z koła wokalnego MOK: Maja Kocur, Amelia Czarnecka, Karol Neumann, Nadia Engler, Maja Rychlicka, Kuba Olszewski, Natalia Zielińska, Maja Kuczkowska, Oliwia Nowaczyńska oraz Sławek Matacz- lider zespołu „Klimat”. Bardzo dziękujemy!

Prowadzący aukcje Wiesław Świtała skutecznie zachęcał do nabywania przedmiotów i wiele z nich zyskało dobrą cenę. Ale najważniejsze były otwarte serca, zaangażowanie i obecność. W Pelplinie przeprowadzono 22 licytacje! Największym zainteresowaniem cieszyło się serce LED z logotypami WOŚP ufundowane przez Stowarzyszenie Dziedzictwo Historyczne Pomorza, które wylicytowano za kwotę 600 zł.

W trakcie finału w Pelplinie można było poczęstować się ciastem, które przygotowały panie z Kół Gospodyń Wiejskich naszej gminy.

Oryginalną formą zbiórki była organizacja przejażdżek samochodem GAZ 69M przygotowana przez Stowarzyszenie Dziedzictwo Historyczne Pomorza. 

Dziękujemy!

Wyświetlono: 456

Drukuj Pobierz PDF

Mogą Cię również zainteresować

Powrót do góry