W Warszawie o pelplińskiej jesieni 1939 i pelplińskiej Biblii Gutenberga

5 września 2019 r. w Centrum Edukacyjnym Instytutu Pamięci Narodowej  im. Janusza Kurtyki Przystanek Historia w Warszawie odbyła się promocja dwóch filmów Andrzeja Machnowskiego "Pelplińska jesień 1939 roku" oraz "Perła pelplińskiego księgozbioru".

W tym ważnym dla promocji dziejów i zabytków naszego biskupiego miasta wzięła udział delegacja w składzie: Piotr Łaga - dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury, Elżbieta Wiśniewska - przewodniczka po Pelplinie i Kociewiu oraz Bogdan Wiśniewski - emerytowany dyrektor Liceum Ogólnokształcącego im. ks. Janusza St. Pasierba.

Po projekcji filmów odbyło się spotkanie z publicznością, które poprowadził reżyser Andrzej Machnowski. O Pelplinie, zbrodniach niemieckich na Pomorzu, pelplińskiej Biblii Gutenberga i specyfice doświadczeń Pomorzan w czasie II wojny światowej opowiadali goście z Pelplina, wspomagani przez Kamilę Thiel-Ornass, mieszkającą w Warszawie, ale pochodzącą z naszej gminy.

Spotkanie było niepowtarzalną okazją do zaproszenia warszawiaków do Pelplina. Pomogły w tym także liczne materiały promocyjne, przygotowane przez pracowników Urzędu Miasta i Gminy.

bw

Wyświetlono: 338

Drukuj Pobierz PDF

Mogą Cię również zainteresować

Powrót do góry