III miejsce dla „Gzubów z Pelplińskiej Dwójki” w Brześciu Kujawskim

2 i 3 maja 2019 r. nasz szkolny zespół kociewski spędził na Kujawach. 2 maja zwiedziliśmy zamek w Golubiu-Dobrzyń, spacerowaliśmy po Starówce, a także gościliśmy w Ośrodku Chopinowskim w Szafarni. Na noc przyjechaliśmy do Brześcia Kujawskiego.


3 maja uczestniczyliśmy we Mszy św. w zabytkowym kościele pw. św. Stanisława. Następnie wzięliśmy udział w Festiwalu Zespołów Folklorystycznych im. Tadeusza Zielińskiego, który odbywał się na Skwerze Miejskim przy pomniku Władysława Łokietka. Jego organizatorem było Brzeskie Centrum Kultury w Brześciu Kujawskim. Udział w nim wzięło 16 zespołów folklorystycznych (śpiewacze, pieśni i tańca, obrzędowe), które podzielone zostały na trzy kategorie wiekowe: dziecięce do 14 roku życia, młodzieżowe powyżej 14 roku życia oraz dorosłe powyżej 19 roku życia.


Występy konkursowe trwały do późnego wieczora. Jury oceniało m.in. dobór repertuaru i jego zgodność z regionem, ogólny wyraz artystyczny, technikę wykonania tańców oraz skład instrumentalny kapel.
Wieczorem zostały ogłoszone wyniki konkursu, dla nas szczęśliwe. Nasz zespół zajął III miejsce!


Zespół wystąpił w składzie:
taniec - Joanna Zalewska kl. I b, Amelia Kuczkowska, Lena Piechowska kl. II a, Vanessa Sarnowska kl. IV a, Paulina Glock kl. IV b, Laura Piechowska kl. VI a, Weronika Sak kl. VI b, Paweł Glock kl. VII a
śpiew – Zuzanna Libiszewska kl. IV b
akordeon – Stanisław Lewandowski
diabelskie skrzypce – Katarzyna Bembenek


Zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do Pelplina.


Wyjazd do Brześcia Kujawskiego został dofinansowany ze środków Komisji do Spraw Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Pelplinie oraz Rady Rodziców działającej przy naszej szkole.


Katarzyna Bembenek

Wyświetlono: 565

Drukuj Pobierz PDF

Mogą Cię również zainteresować

Powrót do góry