W Pelplinie rusza powiatowy program zdrowotny w zakresie zwalczania otyłości i nadwagi pn. „Czas na zdrowie” 2020

Zachęcamy mieszkańców Miasta i Gminy Pelplin do korzystania z Powiatowego Programu Zwalczania Otyłości i Nadwagi „Czas na zdrowie”, który jest  współfinansowany przez Gminę Pelplin.

W ramach realizacji niniejszego programu mieszkańcy powiatu tczewskiego: dzieci oraz dorośli w wieku aktywności zawodowej ze wskaźnikiem BMI powyżej 30 kg/m2, będą mogli zgłaszać się na terapię otyłości, która będzie obejmowała: porady dietetyka, porady fizjoterapeuty oraz porady psychologa. Liczba niezbędnych porad odpowiednio dietetyka, fizjoterapeuty, psychologa i odstępy między kolejnymi wizytami uzależnione będą od indywidualnych potrzeb osoby objętej terapią otyłości. Maksymalny czas terapii dla jednej osoby, będzie trwał do 1 roku.

Szacunkowo przyjmuje się, że osoba zakwalifikowana do terapii otyłości objęta będzie wsparciem dietetyczno-fizjoterapeutyczno-psychologicznym przez okres pięciu miesięcy i w tym czasie skorzysta z czterech porad dietetyka, trzech porad fizjoterapeuty oraz dwóch porad psychologa, jednakże na wniosek osób udzielających wsparcia, ze względu na indywidualne potrzeby osób objętych terapią otyłości, okres prowadzonej terapii  będzie mógł być wydłużony do jednego roku.
Punkty wsparcia terapeutycznego zlokalizowane są w: Tczewie, Gniewie, Pelplinie oraz Swarożynie.

Zgodnie z uchwałą nr 190/620/2018 Zarządu Powiatu Tczewskiego realizatorem programu w latach 2018 – 2020 jest Medical Medycyna Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie przy ul. Wojska Polskiego 5A.

Zapisy na terapię:
e-mail: sekretariat@zozmedical.pl
telefon: 728 401 145
(od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 15.00)

Zgodnie z uchwałą nr 190/620/2018 Zarządu Powiatu Tczewskiego realizatorem programu w latach 2018 – 2020 jest Medical Medycyna Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie przy ul. Wojska Polskiego 5A.

Co zyskujemy dzięki walce z otyłością? Poprawę wyników badań, wydłużenie długości życia, ustąpienie bądź redukcję dolegliwości, takich jak bóle stawowe zadyszka, uczucie zmęczenia, uczucie ciężkich nóg, chrapanie, zaburzenia miesiączkowania.

Program finansowany jest ze środków Powiatu Tczewskiego, Gminy Pelplin, Gminy Gniew, Gminy Tczew oraz Gminy Subkowy.

Więcej informacji o programie na stronie Starostwa Powiatowego w Tczewie 

Do pobrania:
Plakat "Czas na zdrowie"

Wyświetlono: 71

Drukuj Pobierz PDF

Mogą Cię również zainteresować

Powrót do góry