Od 25 maja otwarte zostaną niektóre żłobki, przedszkola oraz klasy 1-3 w Gminie Pelplin!

Zgodnie § 2 ust. 1 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 marca 2020 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz. U. 2020, poz. 410 z późn. zm.) - zawieszenie stacjonarnych zajęć dydaktyczny w przedszkolach oraz szkołach, dla których organem prowadzącym jest Gmina Pelplin, zostaje przedłużone do 12 czerwca 2020 r. Zajęcia dydaktyczne nadal odbywać się będą zdalnie.  Natomiast z dniem 25 maja zajęcia opiekuńczo-wychowawcze zostają wznowione w Przedszkolu nr 1 w Pelplinie oraz w Szkole Podstawowej nr 2 w Pelplinie dla klas 1-3. W pozostałych placówkach zajęcia opiekuńczo-wychowawcze zawieszone zostają do 5 czerwca.

Ponadto zgodnie z § 2a rozporządzeniem Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej z dnia 10 kwietnia 2020 r. w sprawie czasowego ograniczenia form opieki nad dziećmi w wieku do lat trzech w związku z zapobieganiem przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz. U. z 2020 r., poz. 652 i 779) - z dniem 25 maja rozpoczynają funkcjonowanie żłobki Lolek i Heniek, natomiast żłobek Kostek pozostaje nadal zamknięty.

Po konsultacjach z dyrektorami szkół oraz wsłuchując się w głosy mieszkańców postanowiliśmy, że od 25 maja otwarte zostaną dwa żłobki z terenu gminy Pelplin – „Heniek” w Rudnie i „Lolek” w Pelplinie.  Wznowione zostaną także zajęcia opiekuńczo-wychowawcze w Przedszkolu nr 1 w Pelplinie oraz w Szkole Podstawowej nr 2 w Pelplinie dla klas 1-3. Mamy nadzieje, że decyzja ta odciąży wielu rodziców oraz będzie kolejnym krokiem naszej Gminy w powrocie do normalności” – powiedział Mirosław Chyła.

W trosce o naszych najmłodszych mieszkańców, placówki zostaną  wyposażone w niezbędne środki ochrony tj. maseczki, przyłbicę, środki do dezynfekcji, fartuchy ochronne czy też stację do dezynfekcji rąk. Placówki będą funkcjonować w ścisłym reżimie sanitarnym z uwzględnieniem wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego oraz ministra właściwego do spraw rodziny.

Wyświetlono: 355

Drukuj Pobierz PDF

Mogą Cię również zainteresować

Powrót do góry