Wandale na skateparku

Dodano przez Redaktor, 14 kwietnia 2015 w Ogólne
1

W czasie ostatniego weekendu zdewastowano skatepark w Rożentalu. Z przykrością należy stwierdzić, że to nie pierwszy taki przypadek. Od kiedy w czerwcu 2012r. oddano do użytku obiekt, który zbudowano z funduszy gminnych i środków unijnych już kilka razy dochodziło tam do drobnych zniszczeń. Tym razem straty są duże. Wandale uszkodzili infrastrukturę służącą młodzieży do jazdy na deskorolkach i rowerach. Włamano się również do rozdzielni elektrycznej skąd skradziono sprzęt elektroniczny służący do obsługi skateparku. Koszt poniesionych przez Gminę Pelplin strat wstępnie oszacowano na kilka tysięcy złotych.

O dokonanym przestępstwie powiadomiono Komisariat Policji w Pelplinie. Za kradzież z włamaniem sprawcy grozi od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

Jak wynika z naszych obserwacji większość osób korzystających z skateparku, a są to przeważnie młodzi ludzie, dba o istniejące tam urządzenia. Niestety przychodzą tam też wandale, którzy niszczą to co służyć ma wszystkim mieszkańcom naszej gminy.

(DG)