W Pelplinie warto płacić podatki!

Dodano przez Redaktor, 7 czerwca 2017 w Konkurs, Ogólne, Ogłoszenia, Urząd
0

W sobotę 3 czerwca podczas oficjalnego otwarcia Dni Pelplina Burmistrz Miasta i Gminy Pelplin Patryk Demski wręczył nagrody laureatom konkursu „Gmina Pelplin – tu mieszkam, tu płacę podatki, tu inwestuję” 2017. To już druga edycja tego konkursu, który został zapoczątkowany w 2016 roku.

Konkurs miał na celu zachęcić osoby zamieszkałe na terenie Miasta i Gminy Pelplin (niezależnie od miejsca swojego zameldowania) by rozliczyły swój podatek dochodowy od osób fizycznych (PIT) za 2016 rok w Urzędzie Skarbowym w Tczewie i wskazali w zeznaniu podatkowym jako miejsce zamieszkania Gminę Pelplin. Dzięki tej prostej czynności blisko 38%  podatku trafi do budżetu Gminy, a uzyskane środki zostaną przeznaczone na jej rozwój. Dodatkowo, każda osoba która w ten sposób rozliczyła swój PIT, miała okazje wziąć udział w konkursie z atrakcyjnymi nagrodami.

Przypominamy, iż zadaniem konkursowym było wykonanie najciekawszej fotografii krajobrazowej z terenu gminy Pelplin. Udział w konkursie mogły brać osoby, które do 2 maja 2017 r. rozliczyły PIT za 2016 w Urzędzie Skarbowym w Tczewie wskazując adres zamieszkania na terenie Gminy Pelplin

Laureatami konkursu zostali:

I miejsce: RENATA GRZONKA
Nagroda: Aparat fotograficzny CANON Eos 1300D, obiektywem 18-55, torbą 100EG oraz kartą pamięci 8GB

II miejsce: PAWEŁ LIGMANOWSKI
Nagroda: Tablet LENOVO Tablet LENOVO Yoga 3 X50L LTE

III miejsce: JUSTYNA BACZEWSKA
Nagroda: Tablet HUAWEI Tablet HUAWEI MediaPad T1-701U 3G,

Wszystkim zwycięzcom gratulujemy!