W Pelplinie warto płacić podatki!

Dodano przez Redaktor, 13 czerwca 2018 w Konkurs, Ogólne, Ogłoszenia
0

W sobotę 9 czerwca podczas oficjalnego otwarcia Dni Pelplina zostały wręczone nagrody laureatom konkursu „Gmina Pelplin – tu mieszkam, tu płacę podatki, tu inwestuję” 2018. To już trzecia edycja tego konkursu, który został zapoczątkowany w 2016 roku.

Konkurs miał na celu zachęcić osoby zamieszkałe na terenie Miasta i Gminy Pelplin (niezależnie od miejsca swojego zameldowania) by rozliczyły swój podatek dochodowy od osób fizycznych (PIT) za 2017 rok w Urzędzie Skarbowym w Tczewie i wskazali w zeznaniu podatkowym jako miejsce zamieszkania Gminę Pelplin. Dzięki tej prostej czynności blisko 38%  podatku trafi do budżetu Gminy, a uzyskane środki zostaną przeznaczone na jej rozwój. Dodatkowo, każda osoba która w ten sposób rozliczyła swój PIT, miała okazje wziąć udział w konkursie z atrakcyjnymi nagrodami.

Przypominamy, iż tegoroczne zadanie konkursowe polegało na dokończeniu zdania: Gmina Pelplin – tu mieszkam, tu płacę podatki, tu inwestuję ponieważ … Udział w konkursie mogły brać osoby, które do 30 kwietnia 2018 r. rozliczyły PIT za 2017 w Urzędzie Skarbowym w Tczewie wskazując adres zamieszkania na terenie Gminy Pelplin.

Laureatami konkursu zostali:

I miejsce: Pani Katarzyna Brzoskowska
Nagroda: pobyt w hotelu Hanza Pałac Welness & SPA w Rulewie Voucher o wartości 1830,00 zł

II miejsce: Pani Natalia Koślicka
Nagroda: pobyt w hotelu Hanza Pałac Welness & SPA w Rulewie Voucher o wartości 1139,00 zł

III miejsce: Pan Piotr Zalewski
Nagroda: pobyt w hotelu Hanza Pałac Welness & SPA w Rulewie Voucher o wartości 819,00 zł

Wszystkim zwycięzcom gratulujemy!