V Powiatowy Przegląd „Stół Bożonarodzeniowy na Kociewiu”

Dodano przez Redaktor, 10 grudnia 2013 w Ogólne, Wydarzenia
0

W sobotę 7 grudnia 2013 r. w Tczewie po raz piąty odbył się Powiatowy Przegląd „Stół Bożonarodzeniowy na Kociewiu”, zorganizowany przez Stowarzyszenie Kociewskie „Forum Kobiet” oraz Biuro Powiatowe Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Tczewie.

W Przeglądzie uczestniczyły Koła Gospodyń Wiejskich z powiatu tczewskiego. Przegląd ten miał charakter edukacyjny, a jego celem była ochrona dziedzictwa kulinarnego Kociewia, pobudzenie aktywności społeczeństwa wiejskiego w zakresie kultywowania tradycyjnej kuchni i obyczajów związanych ze świętami Bożego Narodzenia, integracja społeczności lokalnej, wymiana doświadczeń oraz promocja folkloru Kociewia.

Sobotnie spotkanie było również okazją do poznania domowych przepisów na dania i wypieki świąteczne. Podczas Przeglądu zaprezentowane zostały także ręczne ozdoby świąteczne wykonane przez panie z Pracowni Haftu i Szydełkowania przy Miejskim Ośrodku Kultury z Pelplina oraz panie z KGW biorące udział w Przeglądzie. Nastrój świąteczny zapewnił występ chóru Deesis z Uniwersyteckiego Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego z Tczewa.