UWAGA !!! PSZOK czyli Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych czynny będzie również w soboty.

Dodano przez Redaktor, 24 sierpnia 2016 w NGO, Ogólne, Ogłoszenia
0

PSZOK czyli Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych  czynny będzie również w soboty.

Informujemy, że od 27.08.2016 r  PSZOK będzie funkcjonował również w soboty. Punkt znajduje się przy drodze powiatowej w miejscowości Ropuchy          (w pobliżu „starego” wysypiska śmieci) i czynny jest  dla wszystkich mieszkańców Gminy Pelplin

  • Poniedziałki     9.00.  -  16.00
  • Środy               9.00 .-  16.00
  • piątki                9.00. -  16.00
  • soboty             10.00.-  16.00

Na PSZOK-u przyjmowane są posegregowane odpady takich frakcji jak: plastik, szkło, papier, elektrośmieci, wielkogabarytowe (np. meble) , popiół, opony, baterie, akumulatory, metal a także bioodpady (np. ścięta trawa, gałęzie). 

Wszystkie wyżej wymienione odpady przyjmowane są NIEODPŁATNIE !!!

Oprócz funkcjonowania PSZOKU makulaturę, plastik i szkło można wrzucać do gniazd segregacyjnych które znajdują się przy szkołach. Dodatkowo w każdym sołectwie na terenie gminy  przy świetlicach wiejskich  zostały utworzone także gniazda do segregacji.

Na terenie Pelplina gniazda znajdują się przy Zespole Szkół nr 1 i 2, na Osiedlu Młodych, za NZOZ PELMED, przy skrzyżowaniu Słowackiego i Konopnickiej  oraz na osiedlu Limanowskiego.

 

Gruz i materiały budowlane przekazujemy w Zakładzie Przetwarzania Odpadów Budowlanych (odpłatnie) codziennie od poniedziałku do piątku w godz.7:00 – 15:00. Zakład znajduje się za PSZOK w Ropuchach.

Opłata za oddanie „czystego” gruzu wynosi dla mieszkańców Gminy Pelplin   1zł za tonę

Mieszkańcy gminy przeterminowane i niepotrzebne leki mogę przekazywać do pelplińskich aptek.