Uroczyste przekazanie i poświęcenie nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego dla OSP w Pelplinie

Dodano przez Redaktor, 14 marca 2018 w Ogólne, Ogłoszenia, Wydarzenia
0

W piątek 9 marca 2018 roku w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Pelplinie nastąpiło uroczyste przekazanie i poświęcenie nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego.

Burmistrz Miasta i Gminy Pelplin Patryk Demski oraz Prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Pelplinie Henryk Muszyński przywitali zgromadzonych gości. Po poświęceniu samochodu przez Biskupa Diecezji Pelplińskiej Ryszarda Kasyny, został on przekazany przez Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Tomasza Komoszyńskiego na ręce naczelnika Ochotniczej Straży Pożarnej Radosława Sarnowskiego.

- W imieniu całej naszej jednostki składam gorące podziękowanie za przekazane środki na zakup samochodu, podnoszącego zdolność operacyjną naszej jednostki. Równocześnie zapewniam druha prezesa, że będziemy się starać aby ten samochód był zawsze sprawny i należycie konserwowany – mówił Radosław Sarnowski, Naczelnik OSP Pelplin przyjmując kluczyki do nowego wozu.

Po przekazaniu kluczyków, zaproszeni goście uroczyście przecięli wstęgę.

Oficjalną część uroczystości zakończyły przemowy. Goście gratulowali jednostce nowego samochodu oraz dziękowali za dobrą i ofiarną służbę strażaków ochotników, którzy sprawnie funkcjonują w krajowym systemie ratowniczo-gaśniczym. Burmistrz Patryk Demski życzył wszystkim strażakom ochotnikom satysfakcji z wykonywania służby oraz uznania społecznego za trud i ofiarność przejawiającą się w ich działaniach.