Uroczyste podpisanie umowy na przebudowę dróg gminnych: ul. Szpitalnej, ul. Bpa Dominika i ul. Sportowej w Pelplinie

Dodano przez Redaktor, 11 kwietnia 2018 w Inwestycje, Ogólne, Ogłoszenia
0

Podpisanie największej w ostatnich latach Gminy Pelplin inwestycji drogowej dotyczącej generalnej przebudowy 3 dróg gminnych przeszło do historii. W uroczystości, która odbyła się o godz. 9:00 w dniu 11 kwietnia w Sali Urzędu Stanu Cywilnego wzięli udział: Burmistrz Miasta i Gminy Pelplin Patryk Demski, Skarbnik Gminy Pelplin Justyna Lewandowska, Wice Prezes Zarządu Przedsiębiorstwa Budowy Dróg S. A. ze Starogardu Gdańskiego Kamil Rozmus oraz przedstawiciele Referatu Inwestycji i Gospodarki Komunalnej bezpośrednio

Projekt generalnej przebudowy dróg opiewa na 5,2 mln zł, z czego 2.770.000 zł pochodzi z dofinansowania rządowego Programu Rozbudowy Gminnej i Powiatowej Infrastruktury – edycja 2018. Projekt Gminy Pelplin jest trzecim pod względem wielkości dotacji projektem w województwie pomorskim. Zadanie obejmuje przebudowę nawierzchni drogowej wraz z chodnikami o łącznej długości 818 m oraz następujących branż: sieci wodociągowej, kanalizacji sanitarnej, kanalizacji deszczowej oraz przełożenie fragmentu sieci gazowej. Zadanie zostanie wykonane w całości w bieżącym roku.

Ze względu na szeroki zakres prac, niebawem odcinkowo zamykane będą powyższe ulice. O szczegółach utrudnień w ruchu będziemy Państwa na bieżąco informować.