Uroczyste otwarcie placu zabaw na osiedlu Leśnym II w Pelplinie

Dodano przez Redaktor, 2 czerwca 2014 w Ogólne, Wydarzenia
0

W dniu 01 czerwca 2014 r.  na osiedlu Leśnym II w Pelplinie odbyło się uroczyste otwarcie placu zabaw połączone z zabawą z okazji Dnia Dziecka. Plac zabaw powstał z inicjatywy Radnej Rady Miejskiej w Pelplinie Pani Anny Sobieralskiej przy współudziale mieszkańców Osiedli Leśne I,II,III.

Jest to inwestycja, finansowana ze środków Komisji ds. Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych działającej przy Burmistrzu Miasta i Gminy Pelplin. Uroczystego otwarcia nowo powstałego placu zabaw dokonali: Sekretarz Gminy Jolanta Ligmanowska, Przewodniczący Rady Miejskiej w Pelplinie Mirosław Chyła, Przewodnicząca Komisji ds. Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych Lucyna Bielińska oraz Radna Rady Miejskiej w Pelplinie Anna Sobieralska.

Z tej okazji Sekretarz Gminy ogłosiła konkurs dla najmłodszych, na najciekawszą nazwę dla nowo powstałego placu. Nagrodą główną w konkursie jest „Pluszak Gigant” ufundowany przez Przewodniczącego Rady Miejskiej w Pelplinie oraz Sekretarz Gminy. Pomysły należy składać w formie pisemnej do dnia 31 grudnia 2014r. do Pani Anny Sobieralskiej – sklep „MIKI” przy ul. Prusa.

Realizacja powyższego zadania przyczyniła się do poprawy jakości spędzania wolnego czasu przez najmłodszych mieszkańców Osiedla Leśnego. Dzięki wyposażeniu placu zabaw maluchy zyskały piękne miejsce do zabawy i integracji.

fot. S. Brzeziński