Unihokej – Igrzyska Powiatowe – dziewczęta z SP z Małych Walichnów najlepsze w powiecie!

Dodano przez Redaktor, 30 października 2015 w Ogólne, Ogłoszenia, Sport, Szkoły
0
Dzień po unihokejowych rozgrywkach chłopców, czyli 29 października również w Dąbrówce Tczewskiej do rywalizacji o miano najlepszej szkoły w powiecie przystąpiło pięć zespołów dziewcząt. Reprezentująca naszą gminę drużyna z SP w Małych Walichnowach okazała się bezkonkurencyjna i wygrywając wszystkie swoje mecze sięgnęła po tytuł Mistrzyń Powiatu. W pierwszym spotkaniu walichnowianki ograły SP z Tymawy 4:0 (bramki: Aniela Gdaniec – 2, Olga Borycka – 1, Julia Gębczyk – 1). W drugim zwyciężyły 3:1 z SP z Subków (bramki: Aniela – 2, Olga – 1). Trzeci mecz to potyczka z SP Turze i wygrana 3:0 (Aniela – 2, Olga – 1). W ostatnim pojedynku turnieju wygrały z SP nr 5 z Tczewa 5:0 (Aniela – 4, Aurelia Begier – 1). Dziewczęta uzyskały prawo startu w półfinale wojewódzkim, który odbędzie się w pierwszej połowie listopada najprawdopodobniej w Gdyni.
Na turniej ten zespół pojedzie bez swojej bramkarki Wiktorii Brzezińskiej, która od listopada przeprowadza się do Pruszcza Gdańskiego a naukę kontynuować będzie w szkole sportowej w Gdańsku Oliwie. Jest to dla ekipy z Niziny Walichnowskiej duże osłabienie. Przypomnijmy, że Wiktoria to zeszłoroczna brązowa medalistka Igrzysk Wojewódzkich w mini – piłce nożnej i srebrna z Finału Krajowego w unihokeju. Opiekun i koleżanki z drużyny dziękują Wiktorii za poświęcenie i czas spędzony w szkole w Małych Walichnowach oraz życzą powodzenia i samych sukcesów w nowej placówce.
Gratulacje dla całej ekipy i trzymamy kciuki podczas turnieju półfinałowego.
SP Małe Walichnowy: Wiktoria Brzezińska, Marcelina Gotowalska, Wiktoria Skonieczna, Aniela Gdaniec, Olga Borycka, Agata Filipowicz, Daria Knitter, Aurelia Begier, Julia Gębczyk, Malwina Seidowska.