Unihokej – dziewczęta z Walichnów Wicemistrzyniami Polski

Dodano przez Redaktor, 16 czerwca 2015 w Ogólne, Ogłoszenia, Sport, Szkoły
0
Dziewczęta ze Szkoły Podstawowej w Małych Walichnowach zdobyły srebrne medale podczas XXII Międzynarodowego Festiwalu Unihokeja Dzieci i Młodzieży o „Puchar Bałtyku”, który był zarazem Finałem Krajowym Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Impreza odbyła się w Elblągu w dniach 12-14 czerwca. W turnieju rozgrywanym w sześciu kategoriach wzięło udział ponad 60 drużyn z całego kraju.
W kategorii dziewcząt ze szkół podstawowych rywalizowało 13 zespołów podzielonych na 4 grupy. Walichnowianki w jednej z nich zwyciężyły 6:0 z SP Brzeźnica (woj. podkarpackie) i 4:2 z SP Orzysz (woj. warmińsko-mazurskie) oraz uległy po fatalnym meczu SP Kotlin (woj. wielkopolskie) 1:7. Wyniki te dały awans do czołowej ósemki rozgrywek gdzie w kolejnym etapie grupowym walczono o awans do półfinałów. Tutaj rywalkami mistrzyń woj. pomorskiego były dwie ekipy z małopolski. Po zaciętym meczu walichnowianki uległy minimalnie SP Trzebinia 2:3 oraz pokonały SP Sidzina 3:0 i z pierwszego miejsca awansowały do półfinału. Przeciwniczkami w walce o finał były dziewczęta z SP w Trzebiatowie (woj. zachodniopomorskie).
Mecz ten był najlepszym spotkaniem jakie nasze reprezentantki rozegrały w tym turnieju. Po fenomenalnej grze całego zespołu zasłużenie zwyciężyły 4:1. W finale elbląskiej imprezy zmierzyły się z SP Łęki Szlacheckie (mistrz woj. łódzkiego). Po wyrównanym meczu uległy silniejszym fizycznie rywalkom 1:2. Najskuteczniejszą zawodniczką mistrzostw została kapitan zespołu z Niziny Walichnowskiej Oliwia Aronowska, która zdobyła 10 bramek. Jest to ogromny sukces szkoły z Walichnów. Dziewczęta rywalizowały z czołowymi ośrodkami unihokejowymi w naszym kraju i zaprezentowały się wyśmienicie.
Start w tak dużej imprezie nie byłby możliwy bez wsparcia kilku firm i instytucji więc SP w Małych Walichnowach pragnie  podziękować: UMiG w Pelplinie, Komisji DS Profilaktyki przy MOPS w Pelplinie, Radzie Rodziców przy SP w Małych Walichnowach, F.H.U. Automobilne Centrum Tomasza Zaborowskiego z Pelplina, UMiG w Gniewie – Referat Promocji i Informacji oraz Firmie SHiUZ.