Umowa na budowę skweru rekreacyjnego w Kulicach podpisana | www.pelplin.pl

Umowa na budowę skweru rekreacyjnego w Kulicach podpisana

Dodano przez Administrator, 3 października 2013 w Ogólne, Urząd
0

We wtorek, 1 października w siedzibie Urzędu Miasta i Gminy Pelplin została podpisana kolejna umowa na realizację inwestycji współfinansowanej ze środków Unii Europejskiej. Umowę na wykonanie zadania inwestycyjnego pod nazwą „Budowa skweru rekreacyjnego przy świetlicy wiejskiej w Kulicach” podpisali: Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Pelplin Tadeusz Błędzki, Główny Księgowy Urzędu Miasta i Gminy Pelplin Justyna Lewandowska oraz właściciel Prywatnego Przedsiębiorstwa Usługowo – Handlowego „Kewar” Krzysztof Warczak.

Jak zapowiedział wykonawca, prace budowlane za świetlicą ruszą dosłownie za kilka dni, tym bardziej, że harmonogram rzeczowo – finansowy stanowiący załącznik do umowy o przyznanie dofinansowanie zakłada wykonanie części prac jeszcze w tym roku. Całe zadanie zostanie zrealizowane do końca kwietnia przyszłego roku. Wartość inwestycji wynosi 199.948,63 zł, z czego dofinansowanie unijne wyniesie około 111 tys. zł.

Budowa skweru obejmuje przede wszystkim wykonanie utwardzenia placu i chodników z kostki betonowej. Przy alejkach ustawione zostaną stoły i ławki, dla najmłodszych powstanie plac zabaw między innymi z wieżą ze zjeżdżalnią i huśtawkami. Przy placu zostanie wybudowana także scena z zadaszeniem typu wiata. Cały teren zostanie zagospodarowany zielenią (żywopłoty i zieleń niska) i oświetlony lampami parkowymi.

Gmina przygotowuje się do zagospodarowania terenów zielonych w innych miejscowościach. W najbliższych dniach powinny zostać rozstrzygnięte przetargi na tereny rekreacyjno – sportowe we wsiach: Międzyłęż, Rajkowy i Małe Walichnowy.