Uczniowie z Pelplina z XI Ogólnopolskich Letnich Ogrzyskach

Dodano przez Redaktor, 14 czerwca 2018 w Ogólne, Ogłoszenia
0

W dniach od 10 do 12 czerwca 2018 roku dwóch zawodników trenujących w Klubie Olimpiad Specjalnych w SOSW w Pelplinie miało zaszczyt reprezentować Oddział Regionalny Olimpiad Specjalnych Polska Pomorskie podczas XI Ogólnopolskich Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych Polska. Wielka sportowa impreza odbywała się w miastach Katowice – Chorzów – Miłków.

Pierwszego dnia sportowcy wraz z kolegami z całej Polski wzięli udział w Ceremonii rozpoczęcia Igrzysk w Katowickim Spodku. Sportowe spotkanie otworzyła Prezes Olimpiad Specjalnych Polska – Anna Lewandowska. Zawodnicy mogli zobaczyć wiele znanych osób np. Michała Olszańskiego i Jolantę Fraszyńską, którzy poprowadzili wydarzenie.

Następnego dnia wszyscy rozpoczęli sportowe zmagania w swoich dyscyplinach. Nasi reprezentanci walczyli na Stadionie Śląskim w dyscyplinie BOCCE. Ich koledzy startowali w dyscyplinach: lekkoatletyka, pływanie, trójbój siłowy, tenis stołowy, bowling, piłka nożna i badminton na różnych obiektach sportowych w Katowicach i Chorzowie.

Sportowcy mieli również okazję wziąć udział w różnych programach promujących zdrowie oraz imprezach towarzyszących. Jechali kolejką linową ELKA nad Parkiem Śląskim, specjalnie dla zawodników w Narodowej Orkiestrze Symfonicznej Polskiego Radia zagrała Orkiestra Dęta Katowice a w Katowickim Spodku „Long & Junior”.

Niezapomniana sportowa przygoda zakończona została ogromnym sukcesem. Patryk Walkowski, który po raz pierwszy wystąpił na tak dużej ogólnopolskiej imprezie zdobył indywidualnie w swojej grupie brązowy medal. Andrzej Elwertowski wziął udział w dwóch rozgrywkach. Indywidualnie zdobył brązowy medal a w deblu wraz z kolegą z Barcic wywalczył srebro!

Zawodnicy do Katowic pojechali pod opieką trenera bocce – Małgorzaty Puchalskiej. Podczas Igrzysk Kierownikiem całej Pomorskiej Ekipy, która liczyła 39 zawodników i 11 trenerów był Dyrektor Olimpiad Specjalnych Pomorskie – Romana Chmielewicz.

Podsumowując mieliśmy okazję być częścią niezwykłego sportowego wydarzenia, które na długo pozostanie w naszej pamięci! Było tak wiele emocji, sportowej rywalizacji i niezapomnianych chwil spędzonych z kolegami i koleżankami, że żal było wracać do domu… Mamy nadzieję, że za cztery lata ponownie uda nam się pojechać na Letnie Igrzyska.

Serdecznie gratulujemy Patrykowi i Andrzejowi!!!

Małgorzata Puchalska