Trzecioligowcy gromią a żacy wygrywają w Gdańsku

Dodano przez Redaktor, 1 grudnia 2014 w Ogólne, Sport
4

Kolejne zwycięstwo odniosła flagowa drużyna UKS Jedynka Pelplin w rozgrywkach trzeciej ligi. Tym razem zespół pod wodzą Przemysława Bielińskiego odniósł niekwestionowany sukces na zespołem PTK Gryf Prabuty w stosunku 118:43. Jednostronny pojedynek rozpoczął się od szybkiego prowadzenia w pierwszej kwarcie 29:3. Goście całkowicie zdominowani przez gospodarzy zdołali oddać zaledwie jeden celny rzut w pierwszej kwarcie, zdobywając zaledwie trzy punkty w 10 minutach gry. Kolejne kwarty meczu nie zmieniły obrazu gry jaki obserwowali licznie zgromadzenia kibice na hali ZKiW nr 1 w Pelplinie. Znakomicie dysponowani pelplinianie raz za razem celnie trafiali do kosza zespołu z Prabut. Było to kolejne, piąte zwycięstwo w rozgrywkach trzeciej ligi męskiej teamu UKS Jedynka Pelplin co jest jednoznaczne z zajęciem pierwszego miejsca w tabeli ligowej przed rundą rewanżową. Najlepiej w spotkaniu punktowali: Karol Kasprzak 30 ptk, Bartosz Sarzało 19 oraz Patryk Smugała18.

Pierwsze wyjazdowe zwycięstwo odniosła grupa zuchów UKS Jedynka Pelplin. Chłopcy urodzeni w roczniku 2003 i młodsi rywalizowali w Gdańsku z zespołem KS Meduza. Spotkanie było wyrównanym pojedynkiem w którym żadna ze stron nie mogła zdobyć do przerwy znaczącej przewagi punktowej, jednak to zespół z Pelplina schodził z siedmiopunktową zaliczką na przerwę po drugiej kwarcie meczu. W trzeciej kwarcie zawodnicy konstruowali ciekawe akcje po których niejednokrotnie padały efektowne punkty dla obu ekip. Szala zwycięstwa przechyliła się na korzyść młodych koszykarzy z Pelplina w czwartej kwarcie, gry punkty z kontry zdobywali Nikodem Naleczinski oraz Kacper Szatkowski po dobrych podaniach kolegów z drużyny. Najwięcej punktów w spotkaniu zdobywali: Wiktor Imianowski 18, Nikodem Naleczinski 18 oraz Aleksander Worzała 11. Na wyróżnienie zasługuje cały zespół za zaangażowanie w obronie i aktywność w ataku. Oby taniec radości wykonany przez naszych chłopców na koniec meczu mógł być prezentowany jak najczęściej.

UKS Trops Kartuzy – UKS Jedynka Pelplin 100:36
Najlepsi strzelcy: Jakusz-Gostomaska Daria 11, Uszacka Patrycja 8, Bielińska Sara 6

Zuchy 2003
KS Meduza Gdańsk – UKS Jedynka Pelplin 57:45
Najlepsi strzelcy: Imianowski Wiktor 18, Naleczinski Nikodem 18, Aleksander Worzała 11

W nadchodzącym tygodniu najciekawiej zapowiada się przełożony pojedynek w lidze młodziczek 2001, gdzie miejscowy UKS Jedynka Pelplin zmierzy się z Trefl Sopot. Są to bezpośrednio sąsiadujące z sobą zespoły w tabeli ligowej, które co roku toczą zacięte pojedynki. Serdecznie zapraszamy do kibicowania w środę o godzinie 17.00 na halę ZKiW nr 1 w Pelplinie.