Tczewska Liga Piłki Siatkowej

Dodano przez Redaktor, 29 stycznia 2015 w Ogólne, Sport
2

Dziewczęta z klasy IIIA Gimnazjum z Zespołu Kształcenia i Wychowania nr 1 w Pelplinie odnotowały duży sukces w regionalnych rozgrywkach piłki siatkowej, wywalczając w sobotę 24.01.2015 drugie miejsce w Tczewskiej Lidze Piłki Siatkowej Dziewcząt. Zmagania drużyn rozpoczęły się 04.10.2014 r. w sali Zespołu Szkół Rzemieślniczych i Kupieckich. Do Ligi zgłosiło się 8 zespołów reprezentujących szkoły ponadgimnazjalne i gimnazjalne z terenu miasta Tczewa oraz powiatu tczewskiego. Były to:
· Zespół Szkół Agrotechnicznych i Ogólnokształcących w Swarożynie
· II Liceum Ogólnokształcące w Tczewie
· I Liceum Ogólnokształcące w Tczewie
· Uniwersyteckie Katolickie Liceum Ogólnokształcące w Tczewie
· Zespół Kształcenia i Wychowania nr1 w Pelplinie
· Gimnazjum nr1 Tczew
· Gimnazjum w Gniewie
· Publiczne Katolickie Gimnazjum w Tczewie

Po pierwszej fazie rozgrywek ligowych, dziewczęta z ZKiW nr 1 w Pelplinie zajmowały 5 miejsce. Dzięki czemu w rundzie Play Off mierzyły się z zajmującym 4 miejsce II Liceum Ogólnokształcącym w Tczewie. Pelplinianki wygrały ten mecz 2:0 .Dało im to wstęp do półfinału, w którym musiały zmierzyć się z będącymi faworytkami tego spotkania, zajmującymi pierwsze miejsce w tabeli po rundzie zasadniczej zawodniczkami Uniwersyteckiego Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Tczewie. Podopieczne nauczyciela WF Karola Mrozka rozprawiły się pewnie z przeciwniczkami 2:0 (25:17, 25:17), awansując w ten sposób do wielkiego finału Tczewskiej Ligi Piłki Siatkowej Dziewcząt. Niestety w finale zawodniczki „Jedynki” uległy starszym koleżankom z I Liceum Ogólnokształcącego w Tczewie. Na uroczystym podsumowaniu ligi, dziewczęta otrzymały pamiątkowe medale, puchar, oraz statuetkę dla wyróżniającej się zawodniczki, którą odebrała Natalia Barańska.

Skład zespołu w finałowym turnieju:
Barańska Natalia, Freda Klaudia, Justyńska Jessika, Mokwa Justyna, Pelplińska Daria, Romianowska Wiktoria, Rybicka Dominika