Takie medale tylko we Lwowie!

Dodano przez Redaktor, 26 września 2016 w NGO, Ogólne, Ogłoszenia, Sport, Szkoły
0

Wcześnie rano 15 września 2016 roku uczniowie ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Pelplinie udali się w daleką podróż. Celem był udział w wielkim sportowym przedsięwzięciu pn. Special Olympics III Open Games in Lviv. Pobyt we Lwowie okazał się niezwykłą przygodą!

Młodzi sportowcy mieli okazję integrować się z wieloma zespołami z różnych krajów m.in. : z Azerbejdżanu, Belgii, Łotwy, Litwy, Szwajcarii, Białorusi, Węgier i oczywiście z gospodarzami. Wszyscy próbowali swoich sił w różnych dyscyplinach na wielu obiektach sportowych rozsianych po całym Lwowie.

Gospodarze przygotowali również program kulturalny. Wszyscy uczestniczyli w radosnej Ceremonii Otwarcia gdzie na zakończenie zaśpiewała ukraińska gwiazda „Dzidz’off”. Dzieci stare miasto zwiedzały nie tylko pieszo ale miały okazję przejechać się turystycznym „Magicznym pociągiem”. Ciekawym doświadczeniem było również podróżowanie komunikacją miejską :)

A oto sportowe wyniki:

  • Koszykówka zunifikowana -  4 miejsce.
    W skład drużyny weszli: Dawid Kłos, Marcin Meyer, Jakub Cylka oraz nasi partnerzy z KS Jedynka Pelplin: Aleksander Rąbała, Szymon Jędrzejewski i Kacper Nowaczyński.
  • Piłka Nożna – srebrny medal.
    Wraz z kolegami z Kwidzyna, Malborka i Uśnic zagrali: Kryspin Bonin i Seweryn Cejrowski.
  • Pływanie – brązowy medal zdobyła Anna Kupczyk
  • Tenis Stołowy – złoty medal zdobył Sebastian Szwarc a srebrny Adam Neumann
  • Bocce – indywidualnie Andrzej Elwertowski zdobył złoty medal a Daria Konopka zajęła 7 miejsce. Drużynowo zawodnicy zdobyli brązowe medale.

 

Ekipa spędziła we Lwowie cztery dni pod czujnym okiem trenerów i opiekunów: Kornelii Rąbała, Małgorzaty Puchalskiej, Dariusza Pawelca i Pawła Szwocha oraz wolontariuszki Magdaleny Puchalskiej.

Wyjazd był pierwszą zagraniczną wyprawą uczniów z Pelplińskiego Ośrodka. Wymagał wielu przygotowań, które trwały przez całe wakacje. Ale udało się! W przygotowaniach pomogło Stowarzyszenie „Wesoła Stonoga”. Razem uzbieraliśmy pieniądze na pokrycie kosztów podróży. Wspomogło nas Miasto i Gmina Pelplin, Bank Spółdzielczy w Skórczu Oddział w Pelplinie oraz wiele osób prywatnych, którym gorąco dziękujemy! Dzięki Wam spełniło się jedno z naszych marzeń!

Oczywiście apetyt rośnie w miarę jedzenia :) Planujemy więc kolejne sportowe podróże!

SOSW w Pelplinie