Święto Policji

Dodano przez Administrator, 26 lipca 2012 w Ogólne
0

W środę 25 lipca 2012 r. w Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie odbyła się uroczysta gala z okazji przypadającego w dniu 24 lipca Święta Policji. Święto to ustanowione zostało przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej 21 lipca 1995 i przypada w rocznicę powołania w 1919 r. polskiej Policji Państwowej.

Spotkanie było doskonałą okazją do wyróżnienia i nagrodzenia wzorowej pracy policjantów, a także  odebrania przez nich awansów na wyższy stopień.

W trakcie gali Burmistrz Miasta i Gminy Pelplin Andrzej Stanuch przekazał gratulacje z okazji awansu na wyższy stopień służbowy 8 policjantom z Komisariatu Policji w Pelplinie, a także wręczył nagrody rzeczowe wyróżniającym się w służbie funkcjonariuszom pelplińskiej policji.

Miłym akcentem tegorocznej gali było wręczenie pucharu zwycięzcom turnieju siatkówki drużyn mieszanych. Tegorocznym zwycięzcą została drużyna reprezentująca Urząd Miasta i Gminy Pelplin, której przedstawiciele odebrali puchar z rąk Komendanta Powiatowego Policji w Tczewie Roberta Sudenisa oraz Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Tczewie mł. insp. Jacka Meyera.

 

(RTI)

About the Author

AdministratorView all posts by Administrator