Świetlica w Pomyjach zostanie rozbudowana

Dodano przez Redaktor, 12 grudnia 2013 w Ogólne, Urząd
0

Dzięki środkom unijnym pozyskanym przez Gminę Pelplin z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, w przyszłym roku zostanie rozbudowana świetlica wiejska w Pomyjach. W poniedziałek, 9 grudnia Burmistrz Miasta i Gminy Pelplin Andrzej Stanuch i Skarbnik Gminy Pelplin Maria Sławińska podpisali w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego umowę o przyznanie pomocy w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 – 2013.

Mimo tego, że kończy się unijna perspektywa finansowa na lata 2007 – 2013, to w ramach niedawno rozstrzygniętych konkursów, możliwość realizacji poszczególnych projektów jest znacznie dłuższa, bo w niektórych przypadkach nawet do 2015 roku. Inwestycja związana z rozbudową świetlicy w Pomyjach zostanie w całości zrealizowana w przyszłym roku. W ramach zadania nie tylko zostanie dobudowana nowa część. Pomieszczenie po byłym sklepie będzie także zaadaptowane na potrzeby świetlicy, a funkcjonujące do tej pory pomieszczenia zostaną wyremontowane. Całkowita powierzchnia zabudowy nowopowstałego obiektu wyniesie 179m2. Dla porównania, obecnie świetlica i pomieszczenia po byłym sklepie zajmują powierzchnię 92m2. Nowa powierzchnia zagospodarowana zostanie przede wszystkim na salę konferencyjno – okolicznościową. Obiekt będzie posiadał pełne zaplecze socjalno – sanitarne, tuż przy nim powstanie parking, wybudowany zostanie także chodnik z drogą pieszo jezdną. W ramach projektu przewidziane są także nasadzenia zieleni średniej i niskiej.

Zadanie według kosztorysu inwestorskiego kosztować będzie około 410 tys. zł, dofinansowanie unijne ma wynieść 259 tys. zł, co daje około 63% wartości całej inwestycji.

1